Bakkal sahibi, koronavirüs nedeniyle siparişleri koyduğu sepeti müşterilerine sopa ile uzatıyor

Bakkal sahibi, koronavirüs nedeniyle siparişleri koyduğu sepeti müşterilerine sopa ile uzatıyor

Batman'da bakkal dükkanı işleten vatandaş, koronavirüs salgını sebebiyle ilginç bir önlem aldı. Bakkala alışveriş yapmaya gelen müşterilerin siparişlerini sepete koyup sopayla uzatan dükkan sahibi, para alışverişini de aynı şekilde yapıyor.

01.04.2020 09:27 | Son Güncelleme: 01.04.2020 12:30

Batman'ın Sason ilçesinde bakkal işleten Hanifi Yıldırım, koronavirüs salgını nedeniyle dükkandaki alışveriş sistemini değiştirdi. Müşterilerinin siparişlerini bir sepete koyup sopa ile onlara uzatan Yıldırım, ödemeleri de aynı şekilde alıyor.

SEPETİ KENDİSİ YAPTI

Türkiye'de koronavirüs salgınına yönelik, bir yandan yetkililer önlem almaya devam ederken, vatandaşlar da kendileri için birtakım önlemler alıyor. Batman'ın Sason ilçesinde bakkal Hanifi Yıldırım, bakkala alışverişe gelen müşterilerine siparişleri, kendi imkanıyla yaptırdığı sepetin içerisinde koyup sopayla uzatırken, parasını da aynı yöntemle alıyor.

MÜŞTERİLERİN TEPKİLERİ OLUMLU

Aykut Ozan Mahallesi'ndeki Yıldırım'ın bakkalına gelen müşteriler, alınan tedbirden memnun olduklarını belirterek, koronavirüs önlemlerinin her alanda uygulanması gerektiğini söyledi. Bakkal Yıldırım, hem kendisinin hem de müşterilerinin sağlığını düşünerek böyle bir tedbir aldığını belirterek, "Müşterilerimden olumlu tepkiler aldım. Böyle uygulamaları tüm esnaf ve dostlarıma tavsiye ediyorum. Gerekirse eldiven ve maske de kullanmalarını tavsiye ediyorum." dedi.

Bakkal sahibi, koronavirüs nedeniyle siparişleri koyduğu sepeti müşterilerine sopa ile uzatıyor

Kaynak: DHA

Şu an buradasınız: Bakkal sahibi, koronavirüs nedeniyle siparişleri koyduğu sepeti müşterilerine sopa ile uzatıyor - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 06:35:11. #1.15#
title