Bakan Yıldırım: 'Yolların Kralı' Olmayın

Bakan Yıldırım: 'Yolların Kralı' Olmayın

12.10.2013 14:29 | Son Güncelleme: 12.10.2013 14:29
Bakan Yıldırım: 'Yolların Kralı' Olmayın

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kurban Bayramı öncesinde tatile çıkacak olanların trafikte kurallara uymaları istedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kurban Bayramı öncesinde tatile çıkacak olanların trafikte kurallara uymaları istedi. Bakan Yıldırım, "Yolların kralı', olmaya heveslenirseniz güzel sehayatiniz eziyete dönüşür. Yolların kralı olmaz, kuralı olur" dedi.

Bakan Binali Yıldırım, Gümüşhane'nin Kelkit ilçesindeki Çambaşı köyünde Mobil Haberleşme Altyapısının Kurulması ve İşletilmesi programına katılmak için bugün uçakla Erzincan'a geldi. Bakan Yıldırım'ı havalimanında Vali Abdurrahman Akdemir, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Belediye Başkanı Yüksel Çakır, kamu kurum müdürleri ve çok sayıda kişi karşıladı. Bayram tatilinin uzun olduğunu anımsatan Bakan Yıldırım, şöyle dedi:

"Vatandaşlarımız batıdan doğuya; doğru memleketlerine, büyüklerinin yanına bayramı geçirmeye gidecek. Bazıları da tatil beldelerine giderek bu fırsatı değerlendirecek. Bayram süresince otoyollar ve köprüler ücretsiz olacak. 9 gün boyunca böyle kalacak. Bayram süresince yol çalışmalarını asgari düzeye indirdik. Çünkü trafik çok yoğun olacak. Bu yüzden trafikte herhangi bir olumsuzluk yaşansın istemiyoruz. Vatadaşlarımız hız yapmasın ve kurallara uysunlar. Vatandaş yorgun yola çıkmasın, her türlü tedbiri alsın. Çünkü yolların kuralı var, 'kralı yok.' 'Yolların kralı' olmaya heveslenirseniz güzel seyahatiniz eziyete, acıya dönüşebilir. Bizim arzumuz hiçbir vatandaşımızın bayram tatili boyunca burnunun kanamaması. 5-10 dakika daha erken gideceğim diye telafisi imkansız bir acıya sebep olmayın." - Erzincan

Bakan Yıldırım: 'Yolların Kralı' Olmayın

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bakan Yıldırım: 'Yolların Kralı' Olmayın - Erzincan
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 15:48:19. #1.15#
title