Bafra'da Sydv İhtiyaç Sahibi Vatandaşa İş Yeri Açtı
Haberler » Yerel » Bafra'da Sydv İhtiyaç Sahibi Vatandaşa İş Yeri Açtı - Haberler

Bafra'da Sydv İhtiyaç Sahibi Vatandaşa İş Yeri Açtı

Bafra Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından iş yeri açmak için yardım talebinde bulunan bir vatandaşa, masrafları uzun vadede geri ödeme şartıyla koltuk döşemeci dükkanı açıldı.

Bafra'da Sydv İhtiyaç Sahibi Vatandaşa İş Yeri Açtı

Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından iş yeri açmak için yardım talebinde bulunan bir vatandaşa, masrafları uzun vadede geri ödeme şartıyla koltuk döşemeci dükkanı açıldı.

Kaymakam Ali Katırcı, açılışta yaptığı konuşmada, projenin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğünün dar gelirli ailelere iş yeri açabilmek için uygulandığını belirtti.

Metin Şenocak'ın iş yerinin hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunan Katırcı, mesleğinde başarılar ve hayırlı kazançlar diledi.

Katırcı, "Kaymakamlığımız bünyesinde olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına iş yeri açabilmek için başvuruda bulunan esnaf Metin Şenocak'a 10 bin 514 liraya kadar 2 yıl geri ödemesiz kredi verilmiştir. Esnafımız bu krediyi daha sonra 6 eşit taksite bölünerek faizsiz olarak geri ödeyecektir" dedi.

Bafra SYDV Müdürü Hasan İrer ise Gelir Getirici İş Kurma Projesi kapsamında, Metin Şenocak isimli vatandaşa uzun vadede geri ödeme şartıyla koltuk döşemeci dükkanı açtıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından iş yerinin açılışı yapıldı. - Samsun

Kaynak: AA

Manşet

Haberler