AZİZ NESİN HABERLERİ

Aziz Nesin haber, Aziz Nesin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aziz Nesin

Aziz Nesin

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 20.12.1915 - 5.7.1995

Aziz Nesin Kimdir ?

Aziz Nesin, 20 Aralık 1915'te İstanbul Heybeliada'da dünyaya geldi. Babası Abdülaziz Bey, Giresun'un Şebinkarahisar ilçesine bağlı Ocaktaşı köyünden gelerek İstanbul'a yerleşti. Bahçıvanlık yaparak geçimini sağladı. Nesin, 1924'te İstanbul Süleymaniye'deki adı daha sonra İstanbul 7. İlkokulu olarak değiştirilecek olan Kanuni Sultan Süleyman İptidai Mektebi'nin 3.
Biyografinin devamı için tıklayın
Aziz Nesin - Dün
Haftanın tarihine bakış
1987- Prof. Dr. Ekrem Akurgal, Aziz Nesin, Prof.
Aziz Nesin - 19.03.2021
Aziz Nesin - 16.03.2021
Doğu Perinçek'e hakaret ettiği iddia edilen Ahmet Nesin'e adli para cezası
Gazeteci yazar Ahmet Nesin'in, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e sosyal medya hesabından söylediği, 'Aziz Nesin bu yüzde 60'ı aptaldır lafını Doğu Perinçek'i tanıdıktan sonra mı söyledi.
Aziz Nesin - 16.03.2021
AHMET AZİZ NESİN'E DOĞU PERİNÇEK'E HAKARETTEN BİN 620 LİRA PARA CEZASI
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan yazar Ahmet Aziz Nesin bin 620 lira adli para cezasına çarptırıldı.
Aziz Nesin - 15.02.2021
KAPATILAN ÖZGÜR GÜNDEM DAVASINDA KARAR
İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanıklar Eren Keskin ve İnan Kızılkaya ile avukatların hazır bulundu. Mahkeme başkanı, yine kapatılan Özgür Gündem gazetesinde genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri gerekçesiyle sanıklar Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur, yazar Ahmet Aziz Nesin ve gazeteci Erol Önderoğlu'nun İstanbul 13.
Aziz Nesin - 07.02.2021
1980'ler ve 90'larda Türkiye'de yayımlanan erkek dergileri ve Playboy
Bu kapsamda Uğur Mumcu'dan Aziz Nesin'e, Doğu Perinçek'ten İlhan Selçuk'a dönemin muhalif isimlerinin görüşlerine dergi sayfalarında yer verildi.
Aziz Nesin - 03.02.2021
Son Dakika | Kapatılan Özgür Gündem Davası yeniden başladı
Son dakika gündem haberi... KAPATILAN Özgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihteki yayınlarla terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla haklarında verilen beraat kararı istinaf mahkemesinde bozulan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur, yazar Ahmet Aziz Nesin...
Aziz Nesin - 12.01.2021
DenizBank, Türk edebiyatının sesli öykülerini ücretsiz dijital erişime açtı
Her biri özgün bestelenmiş müzikler ve ses tasarımları eşliğinde anlatılan öykülerden oluşan antolojide, Dede Korkut'tan Aziz Nesin'e kadar Türk edebiyatına önemli eserler kazandırmış yazarların eserleri bulunuyor.
Aziz Nesin - 03.01.2021
Haftanın tarihine bakış
1983- Türkiye Yazarlar Sendikasının 17 yöneticisi ve bir üyesi hakkında açılan davaya, 1 Numaralı Ankara Sıkıyönetim Mahkemesinde başlandı. 1985'te sona eren ve tüm sanıkların beraat ettiği davada Aziz Nesin, Bekir Yıldız ve Asım Bezirci gibi yazarlar yargılanmıştı.
Aziz Nesin - 31.12.2020
Sesli kitap takipçilerine 4 günlük sınırsız deneyim imkanı
Kullanıcılar, Wirginia Wolf, Hakan Günday, Stefan Zweig, Panait Istrati, William Shekespeare, Cemil Kavukçu, Sabahattin Ali, Aziz Nesin, Gülseren Budayıcıoğlu ve Ömer Seyfettin'in de aralarında bulunduğu yazarların eserlerine zaman, mekan ve adet sınırı olmadan ulaşabilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aziz Nesin Haberleri | Aziz Nesin Kimdir - Haberler - Aziz Nesin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aziz Nesin kimdir, hayatı ve biyografisi. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 16:14:43. #1.15#
title