Aziz Çiftçi Seçim Sonuçları - Haberler
Haberi Paylaş

Aziz Çiftçi Seçim Sonuçları

Aziz Çiftçi Seçim Sonuçları
Haberler.com - Haberler | Güncel

31 Mart seçimlerinde Vatan Partisi VAN büyükşehir belediye başkan adayı Aziz Çiftçi oldu.

31 Mart seçimlerinde Vatan Partisi VAN büyükşehir belediye başkan adayı Aziz Çiftçi oldu. Vatan Partisi adayı Aziz Çiftçi, VAN büyükşehir belediye başkanlığı yarışında yüzde kaç oy aldı? VAN büyükşehir belediyesini hangi aday kazandı? 31 Mart yerel seçimlerine büyük bir özveriyle hazırlanan Vatan Partisi VAN büyükşehir belediye başkan adayı Aziz Çiftçi ile ilgili seçim sonuçları ve VAN büyükşehir belediyesi aday yarışı bilgilerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Türkiye, 31 Mart'ta belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve muhtarlarını seçmek için sandığa gitti. Partilerin hummalı çalışmaları sonucu sandıklar açıldı ve yerel seçimde adayların aldığı oy oranları belli oldu. Seçime AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Vatan Partisi, SP, TKP, BBP, DP, HDP, BTP ve DSP olmak üzere 12 parti katıldı. Vatan Partisi VAN büyükşehir belediye başkan adayı Aziz Çiftçi oldu. Seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte VAN büyükşehir belediyesini kim kazandı? sorusu merak konusu oldu. VAN aday yarışı ve VAN seçim sonuçlarını merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. İşte detaylar…

  • VAN büyükşehir belediyesi için toplam sandık sayısının 2.281 olduğu belirlendi.
  • VAN büyükşehir belediyesi için açılan sandık sayısının ise 2.281 olduğu da netleşen bilgiler arasında.
  • VAN büyükşehir belediyesi için katılım oranının ise % 78,37 ile kayıtlara geçtiği görülüyor
  • VAN büyükşehir toplam seçmen sayısının ise 654.040 olduğu belirlendi.
  • VAN büyükşehir belediyesi seçimi için oy kullanan toplam seçmen sayısının ise 512.563 adet olduğu da yine netlik kazanan bilgiler olarak karşımıza çıkıyor.

31 Mart yerel seçimlerinde Vatan Partisi VAN büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterilen Aziz Çiftçi, VAN yarışında % 0,09 oranında aldığı oy ile 9'nci oldu. Aziz Çiftçi toplamda 448 adet oy sayısına ulaştı.

Aziz Çiftçi, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Vatan Partisi Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

Vatan Partisi VAN büyükşehir belediyesi için yarışa giren diğer adayların da aldığı oy oranlarını detaylı olarak incelemek istiyorsanız tıklayınız.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Aziz Çiftçi, Vatan, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title