Aynur Aydın kimdir? Aynur Aydın hayatı ve biyografisi! Aynur Aydın kaç yaşında, nereli? - Haberler
Haberi Paylaş

Aynur Aydın kimdir? Aynur Aydın hayatı ve biyografisi! Aynur Aydın kaç yaşında, nereli?

Haberler.com - Haberler | Gündem
Aynur Aydın kimdir? Aynur Aydın hayatı ve biyografisi! Aynur Aydın kaç yaşında, nereli?

Sosyal medya paylaşımları ve açıklamaları ile magazin gündeminden düşmeyen Aynur Aydın, vatandaşların merak konusu oldu. İşte Aynur Aydın hakkında merak edilenler. Aynur Aydın hayatı ve biyografisi. Aynur Aydın kimdir?

Magazin gündeminde sık sık kendine yer bulan ve sosyal medya açıklamaları ile dikkat çeken Aynur Aydın merak konusu oldu. İşte Aynur Aydın hakkında merak edilen Aynur Aydın kimdir, Aynur Aydın hayatı ve biyografisi gibi konuların detayları…

AYNUR AYDIN KİMDİR?

Doğum tarihi: 15 Aralık 1985

Kaç yaşında: 35 yaşında

Nereli: Münih, Almanya Haberler.com okumaya devam edin. Sizlere en doğru bilgileri tarafsız şekilde iletiyoruz.

Boy: 1,59 m

Aynur Aydın (d. 15 Aralık 1985), Türk şarkıcı ve şarkı yazarı. Almanya'da Sürpriz adlı gruba katılıp müzikal tecrübeler edinen sanatçı, 2011 yılında Türkiye'ye yerleşerek 12 Çeşit La La - 12 Ways to La La adında ilk solo albümünü çıkardı. Başarılı geçen bu dönemden sonra, 2016 yılında içinde Günah Sevap, Bi Dakika gibi hitler bulunduran Emanet Beden adlı albümünü piyasaya sürdü.

Aynur Aydın, 15 Aralık 1985'te Münih, Batı Almanya'da doğdu. 1970 yılında dedesinin göç etmesinin ardından üç kuşak Münih'te yaşayan bir Türk ailesinin kızı olarak büyüdü. Küçük yaşlarda şarkı söylemeye başladı ve ilk tecrübelerini çocuk ve gençlik tiyatro sahnelerinde edindi. Münih'teki Westend Opera Musical School'u bitirdi.

1999 yılında Sürpriz grubuna katılmasıyla profesyonelliğe ilk adımını attı. Grup, Sürpriz adlı ilk albümlerini 2000 yılında İstanbul'da kaydetti. Bu sayede, uluslararası sahnelere de çıkmaya başladılar. Aydın, Sürpriz'in dağılmasının ardından Tagtraeumer grubuna katıldı. Grup Almanya'nın 2003 Eurovision Şarkı Yarışması ön elemelerinde Mükemmel Dünya İçin adlı şarkı ile yarıştı.

İlerleyen yıllarda solo kariyere yönelen Aydın, İsveç'te şarkı yazarı Tony Nilsson ile tanıştı ve 2009 yılında ilk albümünün hazırlıklarına başladı. Albümü için iki yıllık bir çalışma gerçekleştirdi. Aydın, ilk aşamada 13 İngilizce şarkı hazırladı. Daha sonra bu şarkılar, Türkçe versiyonları ile 12 Çeşit La La - 12 Ways to La La albümünde birleştirildi. Şarkılar Stockholm'deki Cosmos Studio'da kaydedildi. İlk klip şarkısını "Yenildim Daima" ve aynı şarkının İngilizce versiyonu olan "DNA" ya çekti. İkinci klibini "Measure Up" isimli şarkının Türkçe versiyonu "Yanı Başıma" için çekti.

Daha sonra Erdem Kınay'ın projesinde yer alıp "İşporta" isimli şarkıyı söyledi ve 2012 Haziran ayında bu şarkıya Şenol Korkmaz yönetmenliğinde Belçika'da klip çekti. İşporta şarkısı 2012 yılının Haziran ayında Türkiye'de en çok dinlenen şarkılar arasına girdi. 2013 yılında ilk single çalışması "Life Goes On"u dijital ortamda yayımladı Aynı yıl Erdem Kınay'ın 2.proje albümü "Proje 2"de "Sınır" isimli şarkıyı seslendirdi. Haberler.com sizler için en doğru bilgileri araştırıyor. Doğru kaynak için doğru yerdesiniz.

2015 çıkışlı Günah Sevap teklisi Kral Pop Tv Top 20'de 1 numara oldu.

Nisan 2016'da ikinci stüdyo albümü Emanet Beden'i her ikisi de Türkiye'de üç numaraya yükselen "Günah Sevap" ve "Bi Dakika" eşliğinde piyasaya sürdü.

Aralık 2017'de Turaç Berkay Özer ile "Bana Aşk Ver" teklisini yayınladı

Haberler.com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title