Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinden Times Gazetesine Mektup
Haberler » Güncel » Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinden Times Gazetesine Mektup - Haber

Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinden Times Gazetesine Mektup

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Genel Başkanı Çelik, Times gazetesine yolladığı mektupta, gazetede yayınlanan mektubun Türkiye hakkında yanlış kanaat içerdiğini bildirdi

Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinden Times Gazetesine Mektup

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Süleyman Çelik, gazetesine gönderdiği mektupta, gazetede yayınlanan Başbakan 'ı hedef alan mektubun, hakkında yanlış kanaat içerdiğini belirtti.

Çelik, mektubunda Başbakan Erdoğan'a hitaben yazılan mektubu okuduğunu belirterek, söz konusu mektubun Türkiye'deki olaylar hakkında yanlış bir kanaat içerdiğini ifade etti.

Süleyman Çelik Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı diktatörlerle kıyaslamanın bir skandal olduğunu vurgulayarak, "Erdoğan özgür ve adil seçimlerde seçildi ve 2003 yılından bu yana Başbakan. Son seçimlerinde  oy oranları sürekli artmıştır. O oyların yaklaşık yüzde 50'si ile son seçimleri kazandı. Seçmen katılım oranı yaklaşık yüzde 83 idi. Yazılan mektup bir dezenformasyon yaymak isteniyor" ifadesini kullandı.

Çelik mektubunda  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, polisin sert müdahalesi sonrası özür dilediğini, protestocuların bunu bile görmezden geldiklerine dikkati çekti.

İstanbul'daki yaşanan olaylarda  DHKP/C gibi yasa dışı terör gruplarının ön planda olduğunu ifade eden Çelik, buna benzer 10 farklı yasaklı grupların olaylarda aktif rol oynadığını vurguladı.

 Türkiye'nin demokratik bir ülke olduğunu kaydeden Çelik, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

"Her demokraside olduğu gibi hükümet protestoculara oy sandığını işaret etti. Ancak şiddet ve ihlaller bir demokraside kabul edilemez.  Bizler Türkiye ve Başbakan hakkında densiz kelimeler kullananları kınıyor ve yalanlarını reddetmek için kendilerini sağduyuya davet ediyoruz." - Berlin

Kaynak: AA

Manşet

Haberler