'Avea Escape To Music' Sunar - Haberler
Haberi Paylaş

"Avea Escape To Music" Sunar

Bültenler - Haberler | Kültür Sanat

Rufus Wainwright, bu yıl 4.'sü düzenlenen "Avea Escape To Music" konserleri kapsamında 11 Nisan'da Maçka Küçükçiftlik Park sahnesinde olacak.

"Avea Escape To Music" Sunar: Folk ve Barok Pop'un Prensi Rufus Wainwright

Going to a Town, I Don't Know What It Is ve Leonard Cohen'in "Everybody Knows" cover'ının da bulunduğu sayısız hit şarkısıyla efsaneleşen Rufus Wainwright, bu yıl 4.'sü düzenlenen "Avea Escape To Music" konserleri kapsamında 11 Nisan'da Maçka Küçükçiftlik Park sahnesinde olacak.

Avealı'lar, 2 JUNO ödülü sahibi, Grammy ve BRIT ödülleri adaylıklarıyla yerini sağlamlaştıran Rufus Wainwright konser biletlerine, internet üzerinden yüzde 20 indirimle sahip olabilecekler.

Judy Garland'a hayran sevimli bir çocuğun günün birinde tüm dünyanın hayranlıkla takip ettiği popüler bir folk ozanına dönüşmesinin mucizevi hikayesi kitaplara konu olacak kadar ilgi çekici… Bahsettiğimiz kişi bu yıl 4.'sü düzenlenen Avea Escape To Music serisi kapsamında 11 Nisan'da Maçka Küçükçiftlik Park'ta sahne alacak Rufus Wainwright'tan başkası değil.

Sadece kendisi değil, 70 ve 80'lerde kariyerinin zirvesinde olan folk yıldızı babası Loudon Wainwright III, Kanadalı folk müzisyeni annesi Kate ve teyzesi Anna McGarrigle, en az kendisi kadar güçlü ve önemli bir müzisyen olan kızkardeşi Martha ile aslında Wainwright ailesi uluslararası şöhrete sahip.

En Büyük Judy Garland Hayranı!

Folk, indie ve barok pop akımları için 1998 tarihli kendi adını taşıyan ilk albümüyle birlikte sonu gelmez bir ilham kaynağı haline gelen Rufus Wainwright, sahne tozunu henüz sadece 13 yaşındayken ilk kez annesi ve kardeşiyle çıktığı bir turneyle yutmuştu. Juno ödülünü kazanmasını sağlayan, The New York Times ve The Village Voice gibi prestijli yayınlar tarafından ayakta alkışlanan bu albümü Poses, Want One, Want Two, Release the Stars ve büyük bir tutkuyla sevdiği en büyük ilham kaynağı Judy Garland'ı selamladığı Rufus Does Judy at Carnegie Hall adlı canlı kaydı izledi. 1989 yılında sadece 15 yaşındayken Genie Award'a 'En İyi Orijinal Şarkı' kategorisinde aday gösterilen, bir yıl sonra da ilk Juno Ödülü adaylığını 'Umut Vadeden Erkek Vokalist' dalında elde eden Rufus, 2008 yılında BRIT ödüllerinde 'En İyi Uluslararası Erkek Sanatçı' ve hemen bir yıl sonra 'En İyi Geleneksel Pop Vokal Albüm' kategorilerinde ödüle aday gösterildi.

Son Albümünü Amy Winehouse'un Prodüktörü Mark Ronson'la Kaydetti

Amy Winehouse'u uluslararası üne kavuşturan efsanevi prodüktör Mark Ronson'ın önderliğinde kaydettiği 2012 tarihli son albümü Out of the Game'i Elton John, David Bowie ve Queen gibi hayranlık duyduğu isimlere adayan Rufus Wainwright, aralarında bugüne dek Going to a Town, The One You Love, I Don't Know What It Is ve Leonard Cohen'in "Everybody Knows" cover'ının da bulunduğu sayısız hit şarkısıyla 4. Avea Escape To Music serisi kapsamında 11 Nisan'da Maçka Küçükçiftlik Park sahnesinde İstanbullu hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500