ATAOL BEHRAMOĞLU HABERLERİ

Ataol Behramoğlu haber, Ataol Behramoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ataol Behramoğlu

Ataol Behramoğlu

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 13.4.1942

Ataol Behramoğlu Kimdir ?

Ataol Behramoğlu (d. 13 Nisan 1942, Çatalca), Türk şair, yazar, çevirmen, edebiyatçı. Hayatı 1942'de babasının askerlik görevini yaptığı Çatalca'da dünyaya geldi. Azerbaycan kökenli olan ailesinin soyadı “Gürus” idi. İlk şiirlerinde de takma adı olan "Ataol Gürus'u " kullanmıştır. Aile,soyadını daha sonra Behramoğlu olarak değiştirmiştir.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ataol Behramoğlu - 01.11.2021
'Türk'ün Ateşle İmtihanı' Oyununun Galası Yapıldı
Oyun sonunda devlet sanatçısı Dilek Türker, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na ve tüm tiyatroseverlere teşekkürlerini iletti. Gala gösterimine ÇYDD Başkanı Ayşe Yüksel, şair Ataol Behramoğlu, tarihçi İlber Ortaylı, yazar İhsan Eliaçık, sanatçı Tamer Levent, sanatçı Zerrin Arbaş, sanatçı Özgür Efe Yeşilpınar, sanatçı Ayşegül Yalçıner, ses sanatçısı Reyhan Cansu, Tiyatro Eeleştirmenleri Birliği Başkanı Ragıp Ertuğrul, Tiyatro Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nazif Uslu ve pek çok değerli konuk katıldı.
Ataol Behramoğlu - 21.09.2021
İstasyon Dergi'nin Eylül sayısı yayımlandı
ATAOL BEHRAMOĞLU'NDAN 'BENİM 12 EYLÜL'ÜM' YAZISI Yazar Yaşar Seyman ve Ahmet Telli 1 Eylül Dünya Barış Günü'nü konu edinenyazılarıyla okurlarıyla buluştu.
Ataol Behramoğlu - 07.09.2021
Çiğli'de 9 Eylül coşkusu
İzmir'in kurtuluşunun 99. yıl dönümünü kapsamına Çiğli'de çeşitli etkinlikler düzenlenecek. İlk olarak 8 Eylül Çarşamba günü İzmir Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla yenilenen Çiğli Atatürk Stadının açılışı yapılacak. Ardından ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının, derneklerin, spor kulüplerinin ve vatandaşların katılımıyla "Büyük Bağımsızlık Yürüyüşü" gerçekleştirilecek. Etkinlikler, Çiğli Kaymakamlığı karşısında düzenlenecek ve Şair Ataol Behramoğlu, Yazar Barış İnce ve CHP PM Üyesi Gökhan Günaydın'ın konuşmacı olarak katılacağı "Sanat, Hayat, Toplum" paneli ile sona erecek.
Ataol Behramoğlu - 03.09.2021
2020 ve 2021 Akademik Yılları Mezuniyet Töreni Gerçekleşti
"Hayatınız sizin duruşunuzla biçimlenecek... " Mezunlara seslenirken Durman, mezuniyetin bir kopuş, bir ayrılık olmadığını vurgularken, öğrencilerin mezuniyetin bir kopuş olmamasına gayret göstermelerini, üniversite ve üniversitenin Mezunlar Derneği ile ilişkilerinin daimi olmasına gayret göstermelerini söyledi. Öğrencilerin başarılarının üniversite ile paylaşmalarını isteyen Durman, "Hayata dair öğreneceğiniz çok şey olacak, ama belki daha da önemlisi, hayatın kendisi sizin duruşunuzla, çevrenizle olan ilişkilerinizle, karakterinizle biçimlenecek. Hayatın da sizlerden öğreneceği çok şeyler olacak, bu konuda da cömert olun. Pozitif bilimin göstergelerine, hayallerinize, hatalarınıza ve daha da önemlisi sezgilerinize, güzel yüreklerinizin size söylediklerine güvenin; onlar sizleri hiçbir şekilde yarı yolda bırakmayacak, sizleri doğru olana yönlendirecektir. Şartlar ne olursa olsun, ümitsizlik içerisinde olmayın. Sahip olduklarınıza, yaşamınızın sizlere bahşetmiş olduğu güzelliklere, hayallerinize sarılın ve Usta Şair Ataol Behramoğlu'nun "Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var" şiirinde söylediği gibi yaşayın.
Ataol Behramoğlu - 14.08.2021
ATAOL BEHRAMOĞLU, 'KÖPRÜLERE ŞİİRLER'İ TANITTI - 14 Ağustos 2021
Ataol Behramoğlu, son şiir kitabını Foça'da tanıttıATAOL BEHRAMOĞLU, 'KÖPRÜLERE ŞİİRLER'İ TANITTIUsta Şair ve Yazar Ataol Behramoğlu'nun 'Köprülere Şiirler' isimli yeni şiir kitabının tanıtımı Foça Belediyesi'nin düzenlediği müzikli şiir dinletisiyle yapıldı.
Ataol Behramoğlu - 12.08.2021
ATAOL BEHRAMOĞLU ŞİİRLİ MÜZİK DİNLETİSİ - 12 Ağustos 2021
ATAOL BEHRAMOĞLU ŞİİRLİ MÜZİK DİNLETİSİUsta şair ve yazar Ataol Behramoğlu ve müzisyen Haluk Çetin'in şiirli müzik dinletisiyle, imza ve söyleşi programı 13 Ağustos Cuma günü saat 21. 00'de Foça Beşkapılar Kalesi'nde.
Ataol Behramoğlu - 02.08.2021
Rusya Federasyonu Müsteşarı Ataol Behramoğlu kitaplığına hayran kaldı
Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Doç. Dr. Aleksandr Sotniçenko, Ataol Behramoğlu Kitaplığını gezdi. Gördükleri karşısında adeta büyülenen Sotniçenko, Rus Dili konusunda Odunpazarı Belediyesi'ne desteğe hazır olduklarını kaydetti.
Ataol Behramoğlu - 25.07.2021
FOÇA'DA YAŞAYAN ŞAİR VE YAZARLAR FOÇA'YI ANLATTI - 25 Temmuz 2021
Foça'yı sevdikten sonra yazmaya başladım Genç Şair Kemal Çiftci; "Foça'da büyüdüm, kaldım, sevdim. Sevdikten sonra yazmaya başladım. Ataol Behramoğlu ve diğer sanatçı büyüklerimle Foça sokaklarında karşılaşmak, onlarla konuşmak beni oldukça etkiledi ve yazma isteğimi ortaya çıkardı.
Ataol Behramoğlu - 19.05.2021
Anadolu OSB yüzlerce gence kitap hediye etti
Bu kapsamda bölgedeki fabrikalarda çalışanların 10-20 yaş aralığındaki çocuklarına kitap hediye eden OSB yönetimi, Mustafa Kemal Atatürk'ün "Nutuk", Alev Coşkun'un "Samsun'dan Önce Bilinmeyen 6 Ay", Ataol Behramoğlu'nun "Çocuklar İçin 1919 Dersleri" eserlerini 530 gençle buluşturdu.
Ataol Behramoğlu - 14.07.2020
Yazar Adalet Ağaoğlu'nun vefatı edebiyatseverleri üzdü
Şair Ataol Behramoğlu, yazarın Türk edebiyatının unutulmayacak isimlerinden biri olduğunu ve son yıllarda görüşemediklerini belirterek, "Adalet Ağaoğlu hiç kuşkusuz çağdaş Türk edebiyatının unutulmayacakları arasındadır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ataol Behramoğlu Haberleri | Ataol Behramoğlu Kimdir - Haberler - Ataol Behramoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ataol Behramoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihi bölgede kültür turları devam ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 10:31:02. #1.15#

title