Aslanoba Capital, Tasit.com'a Yatırım Yaptı

Aslanoba Capital, Tasit.com'a Yatırım Yaptı

Aslanoba Capital, Tasit.com'a Yatırım Yaptı
Bültenler - Haberler | Güncel

Tasit.com, Aslanoba Capital'den 2 milyon dolar tutarında yatırım aldı.

İkinci el taşıt piyasasına yepyeni bir soluk getirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Tasit.com, Türkiye'nin önde gelen melek yatırımcılarından Hasan Aslanoba'nın kurucusu olduğu Aslanoba Capital'den 2 milyon dolar tutarında yatırım aldı.

125 binden fazla ilanla sahibinden ya da galeriden otomobil satın almak isteyenleri buluşturan Tasit.com, Türkiye'nin önde gelen melek yatırımcılarından Hasan Aslanoba'nın erken aşama teknoloji yatırımlarından sorumlu şirketi Aslanoba Capital'den 2 milyon Dolar tutarında yatırım aldı.

Tasit.com Kurucu Ortağı Birol Kabakoğlu, konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, 860 bin bireysel üye, 67 farklı ildeki bin 800 den fazla otomobil galerisi ve bayii ile Türkiye'nin en büyük ikinci el online otomobil platformlarından birini oluşturduklarını söyledi.

2009 yılında kurulan Tasit.com'un çokuluslu ortaklık yapısı ile daima gelişmeyi hedefleyen bir organizasyon olduğunu belirten Kabakoğlu, "İlk yatırımımızı 2010 yılında CF Partners'den almıştık. Sonrasında Almanya merkezli yatırım şirketlerini de ortaklarımız arasına dahil ederek kesintisiz büyümemizi sürdürdük. 2009 yılında kurulan Tasit.com 4'üncü yılını geride bırakırken, uluslararası yatırımcılarımız arasına bir Türk yatırımcının da dahil olması bizi son derece mutlu ediyor. Hasan Aslanoba gibi Türkiye'nin en başarılı girişimcilerinden biri olan ve son dönemin en parlak melek yatırımcıları arasında yer alan bir isimden öğreneceğimiz çok şey olduğuna inanıyoruz. Gerek Hasan Bey'in gerekse Aslanoba Capital'in deneyimleri sayesinde büyüme trendimizi daha da hızlandıracağız" dedi.

Tasit.com'un deneyimli takımı ve yatırımcı ekibine katılmaktan duydukları mutluluğu dile getiren Aslanoba Capital Kurucu Ortağı Hasan Aslanoba, "Tasit.com'un var olan hızlı büyüme ivmesinin bu sermaye girişi ile birlikte yeni bir boyut kazanacağına inanıyoruz. Türkiye'de taşıt dikeyindeki seri ilan platformlarının hem alıcılara hem de satıcılara yeni ürün ve servisler sunmaları için büyük bir imkanla karşı karşıya olduklarını görüyoruz. Tasit.com'un bu imkanları en iyi şekilde değerlendirecek ekibe sahip olduğu yönündeki inancımız sonsuz" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title