Aslan Kral, Liderlik Tahtında

Derbi Maçta GS, FB'yi 1-0 Mağlup Etti. Bu Galibiyetin Ardından Galatasaray, Liderlik Tahtına Oturdu.

Aslan Kral, Liderlik Tahtında

Turkcell Süper Lig'in 32. haftasında oynanan derbi maçta Galatasaray, kendi sahasında Fenerbahçe'yi 1-0 mağlup etti. Sarı-kırmızılılar, aldığı bu galibiyetle ligin son 2 haftasına en yakın takipçileri Fenerbahçe ve Sivasspor'un 3 puan önünde lider olarak girdi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, camia olarak kenetlendiklerinde iyi şeyler yaptıklarını belirterek, "İnşallah böyle devam eder. Gelecek hafta oynayacağımız Sivasspor maçı da zor geçecek. Onlar da iyi başarı gösterdiler. Şampiyon olmak, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne gitmek için mücadele ediyorlar. Oradaki maç da en az buradaki gibi zor olacak" dedi.

Sarı-kırmızılı takıma galibiyeti getiren golü, takımda fazla forma şansı bulamayan Nonda'nın attığının söylenmesi üzerine Başkan Polat, "Bütün oyuncular yeterince forma şansı buluyor. Yeter ki o formayı istediklerini göstersinler. O zaman oynuyorlar" ifadelerini kullandı. Başkan Adnan Polat, derbide Sarı-kırmızılı takıma büyük destek veren taraftarlara da teşekkür etti.

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ise Fenerbahçe maçına çok iyi konsantre olduklarını belirterek, "Alınan galibiyette emeği geçenlere, başta futbolcu ve teknik heyete, bize güvenen camia ve yönetime teşekkür ediyorum. Sezon içinde birçok zorluklar yaşadık. 6 maç seyircisiz oynadık. Yeni oluşturulmuş takımın bu noktalara gelmesi büyük bir başarı. Şimdi önümüzdeki 2 maça bakacağız. Umarım, sene sonunda ipi göğüsleyen biz oluruz" diye konuştu.

Sarı-kırmızılı ekibin Brezilyalı futbolcusu Lincoln hakkında yapılan spekülasyonlarla ilgili olarak Sezgin, "Cuma günü depar sırasında çekme oldu. Dün antrenman ve kamp vardı. Lincoln antrenmana çıkmak istedi. Oynamayı çok arzuluyordu. Antrenmanda zorlaması olunca doktor bırakmasını söyledi. MR çekildi. 4 santimlik ödemi vardı. Buna rağmen ısrarlı bir şekilde oynamak istedi. En son bu sabah kendisi ve doktorla konuştuk. Ne düşündüğünü sorduk. 'Ben beyin olarak ve gönül olarak oynamak istiyorum. Lütfen oynatın' dedi. Bugün beyne ihtiyacımız vardı, kalbe de ihtiyacımız vardı. Ama mücadelenin zor olacağını düşünüyorduk. Yüzde 100 mücadeleye ihtiyacımız vardı. Maalesef Lincoln bu güce sahip değildi. Ödemle oynadığı takdirde doktor müsabakanın bir bölümünü çıkarabileceğini, ancak ondan sonra oyundan almak gerekebileceğini söyledi. Biraz zorlama halinde sezonu kapatabileceği söylendi. Kadroda özel oyuncular var ama Lincoln de özel bir oyuncu. Kendisinden 3 sene daha yararlanacağız. Oynamasına izin vermediğimiz için bize biraz da kırıldı. O hiç üzülmesin. Taraftarlarımız da üzülmesin. O, 3 yıl daha Galatasaray için elinden geleni yapacak ve zaferlere ortak olacak. Kimsenin endişe olmasın. Kendisiyle ilgili iftira derecesinde acımasız eleştiriler oldu. O bunu haketmiyor" ifadelerini kullandı.

Adnan Sezgin, maçın ardından Galatasaray eski Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp ve eşine sarılmasının sorulması üzerine ise, "Bu, mesaj falan değildi. Herşey abartılı yorumlardan çıkıyor" dedi.

(RT-KÇ-S)