Artvin: Şavşatlılar, Kaymakamlarını Ata Barıyla Uğurladılar

Artvin: Şavşatlılar, Kaymakamlarını Ata Barıyla Uğurladılar

- Şanlıurfa'nın Harran İlçesi'ne Atanan Şavşat Kaymakamı Hasan Yaman İçin Verilen Veda Yemeğinde Duygulu Anlar Yaşandı, Kaymakam Ata Barıyla Uğurlandı.

Artvin: Şavşatlılar,   Kaymakamlarını Ata Barıyla Uğurladılar

- Şanlıurfa’nın Harran İlçesi'ne atanan Şavşat Kaymakamı Hasan Yaman için verilen veda yemeğinde duygulu anlar yaşandı, kaymakam Ata Barıyla uğurlandı.

Şavşat Orman İşletmesi yemekhanesinde onuruna verilen iftar yemeğine Şavşat Belediye Başkanı M. Naci Köroğlu, Meydancık Belediye Başkanı Nurettin Sancar, hakim ve savcılar, Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Bekir Ağırgün, İlçe Emniyet Amiri Bülent Ay, İl genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri, idareciler, memurlar, bütün siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, ilçe esnafı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yenilen iftar yemeği sonrası Şavşat ve Meydancık Belediye Başkanları yaptıkları konuşmalarda, Kaymakamın yaptığı hizmetleri anlatarak, ilçeye verdiği destekten dolayı teşekkür ettiler.

Kaymakam Hasan Yaman ve eşinin oldukça hüzünlü oldukları görülen yemekte konuşan Kaymakam Yaman "Harran'a gidiyorum ama kapım her zaman sizlere açıktır. Şavşat'tan çok iyi duygularla ayrılıyorum." dedi.

Bu arada Yüzbaşı Bekir Ağırgün ise yaptığı konuşmadan sonra Kaymakam ve eşine hediyeler verdi.

Yemekte “Atatürk bize bu barı armağan etmiştir. Biz de sizi bu barla uğurluyoruz”diyen Şavşatlılar Kaymakamla birlikte Ata Barı oynayarak yöresel türküler eşliğinde halaylar çektiler. Ayrıca yerel sanatçı Mehmet Yılmaz'ın yanık sesiyle hüznün ve neşe bir arada yaşandı.

Program sonrası Kaymakam ve eşi herkesle tek tek tokalaşarak oluşan dostlukların sonuna kadar devam etmesi dileğinde bulundular.

(NU-DB-Y)

Kaynak: İHA