Armutlu'da Çam Ormanında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alınamadı

Armutlu'da Çam Ormanında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alınamadı

Armutlu'da Çam Ormanında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alınamadı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Yalova'nın Armutlu İlçesi'nde bulunan çam ormanında çıkan yangın 3 yangın söndürme helikopteri, bir amfibik uçak, 15 arazöz ve 100 personelle söndürülmeye çalışılıyor.

Yalova'nın Armutlu İlçesi'ne bağlı Fıstıklı Köyü'nün üst kısmında bulunan çam ormanında öğle saatlerinde başlayan yangın kontrol altına alınamadı. Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, rüzgarın etkisiyle büyüyen yangını söndürmekte zorluk çektiklerini belirterek, 3 yangın söndürme helikopteri, bir amfibik uçak, 15 arazöz ve 100 personelle çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Armutlu İlçesi'nin Fıstıklı Köyü'nün üst kısmındaki çam ormanında saat 13.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına müdahele etmek için harakete geçen Bursa Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, rüzgarın etkisi nedeniyle çalışmalarında zorlanınca İstanbul, Balıkesir, Kocaeli ve Manisa'dan destek istedi.

Yangının rüzgarın etkisiyle yayıldığını ve henüz kontrol altına alınamadığını belirten Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksel Coşkun, "3 yangın söndürme helikopteri, bir amfibik uçak, 15 arazöz ve 100 personelle çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi. - Yalova

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title