Motosikletçi Jorge Lorenzo: Arda, Barcelona'nın En Önemli Parçalarından

Moto GP sürücüsü Jorge Lorenzo, gerçekleştirdiği röportajda, "Barça'nın maçları bana keyif veriyor. Onlar gerçekten sihirli ve Arda Turan da bu sihrin bir parçası." dedi.

Motosikletçi Jorge Lorenzo: Arda, Barcelona'nın En Önemli Parçalarından

Bugüne kadar motosiklet üzerindeki becerilerini izlediğimiz Jorge Lorenzo, Monster Enerji içeceklerinin düzenlediği özel organizasyonda Mercedes aracını test etti. Abu Dhabi'deki piste Formula 1 aracıyla çıkan başarılı yarışçı Jorge Lorenzo bu ilginç deneyim sonrası ise Hürriyet'in sorularını yanıtladı.

Aynı zamanda iyi bir Barcelona taraftarı olan Jorge, Arda Turan'ı da unutmadı. İşte Jorge Lorenzo ile yaptığımız röportajdan satır başları...

"ARDA SİHİRLİ TAKIMIN BİR PARÇASI"

-İyi bir Barcelona taraftarı olduğunu biliyorum. Peki, Türk futbolcu Arda Turan hakkında neler düşünüyorsun?

"Vaktim olduğunda Barcelona maçlarını izlemek bana keyif veriyor. Arda Turan muhteşem bir oyuncu. Kendine has bir yeteneği var. Şanslıyız çünkü Arda Turan gibi, Iniesta, Messi, Suarez, Neymar gibi oyunculara sahibiz. Bu sihirli bir takım. ve Arda Turan da bu sihrin en önemli parçalarından.

-2016 yılındaki deneyimlerinden neler öğrendin?

"Öğrendiğim ilk şey kazanmak için çarpmak zorunda olmadığımdı. Maalesef daha önce hoş olmayan deneyimler edindim. Bu yüzden sınırlarımın nerede olduğunu anlamak zordu."

"HIZLIYSAM BENİ YAKALAYAMAZLAR"

-Rakiplerin senin yakalanamaz olduğunu söylüyor?

"Lider olduğumda kesinlikle çok kararlıyım. Bu yüzden kendim için yeterince hızlıysam beni yakalamak çok zor. Eğer benden daha hızlılarsa beni yakalayacaklardır. Bazen gerçekten daha hızlılar. Ancak bu anlarda da kararlılığımı sürdürerek farkı açıyorum."

-Küçük yaşlarda örnek aldığın birileri oldu mu?

"Max Biaggi'yi 1996 yılında 250 cc'de yarışırken izliyordum. Moto GP'yi ve onu televizyonda izlemeye başladım."

"ROSSİ BU SPORU DAHA DA BÜYÜTTÜ"

-Sana göre dünyada tüm zamanların en iyi sporcusu kim?

"Senna ve Schumacher'i söyleyebilirim. Senna benim için özel ve büyüleyiciydi. Schumacher ise mükemmeliyetçi bir profesyoneldi. Futbol dünyasında Ronaldinho'yu seviyorum. O farklı seviyede bir oyuncuydu."

"Moto GP'ye bakacak olursak Agostini 15 kez dünya şampiyonu oldu ancak Rossi popülerliğiyle bu sporu daha büyüttü. Bu nedenle Rossi diyorum."

"İLK ZAFERİMİ UNUTAMAM"

MOTO GP'de unutamadığın hatıraların hangileri?

"Çok çok şans eseri 2008'de henüz 20 yaşında ilk zaferimle başlıyor. Çünkü kariyerimin 3. yarışında Rossi'yi yendim. 2010 yılındaki ilk ve 2015'teki son dünya şampiyonluğum da unutamadıklarım arasında. En iyilerden biri de bu haftasonuydu."

"FORMULA 1 ARACI İNANILMAZ"

"Bir başka dünyada olduğunuzu hissettiriyordu. Başka bir motor ama açıkçası çok daha farklı. Yerin altındasın ve vücudun çok fazla eğilmiyor. Köşelerde de son derece hızlısın. Kesinlikle inanılmazdı."