Arafat Haberleri

Arafat haber, Arafat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arafat - 24.11.2020
Karakeçili'de Öğretmenler Günü kutlandı
Türk Büyükleri Parkı'ndaki Atatürk Büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazif Arafat Tanıt tarafından çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.
Arafat - 12.11.2020
İsrail'in Arafat'a Lübnan'da stadyumda suikast düzenlemeyi planladığı iddia edildi
İsrail'in 1982'de Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki stadyumu patlatarak, eski Filistin Devlet Başkanı Yasir Arafat'a suikast düzenlemeyi planladığı iddia edildi.
Arafat - 11.11.2020
Son dakika haberleri... Yasir Arafat'ın zehirlendiğine dair ilk şüpheler ölümünün hemen ardından ortaya çıktı
Son dakika haber... Filistin direnişinin efsane lideri Yasir Arafat'a yakınlığıyla bilinen Şeyh Teysir et-Temimi, hayatını Filistin davasına adayan merhum liderin zehirlendiğine dair ilk şüphenin ölümünün hemen ardından ortaya çıktığını söyledi.
Arafat - 11.11.2020
İsrail güçlerinden Arafat'ın ölüm yıl dönümündeki gösterilere müdahale
İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'da Filistin'in efsane lideri Yasir Arafat'ın 16. ölüm yılı nedeniyle düzenlenen gösterilere müdahale ederek 10 kişiyi gözaltına aldı.
Arafat - 8.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2004- Filistin lideri Yaser Arafat, Paris yakınlarındaki bir askeri hastanede vefat etti.
Arafat - 23.10.2020
Dinar'dan kısa kısa
Koç dağıtım törenine, Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Nihat Sarı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Arafat Cengiz katıldı.
Arafat - 14.10.2020
DÜ, öğrenciler için üniversiteye uyum programları başlattı
Programın ilk gününde öğrencilerle birlikte olan DÜ Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Arafat Şentürk'ün "Uzaktan Eğitim Sisteminin Tanıtılması" başlığı altında online eğitimde takip edilmesi gerekenleri anlatarak, katılımcılardan gelen soruları yanıtladığı kaydedildi.
Arafat - 25.9.2020
Filistin'in Versay'ı, normalleşme ve İran
Filistin Kurtuluş Örgütü lideri Yaser Arafat ABD Başkanı Clinton'ın arabuluculuğunda 1993 yılında İsrail Başbakanı İzak Rabin'le Oslo 1 Mutabakatı'nı imzalayınca, Edward Said London Review of Books'ta yayımladığı "The Morning After" (Ertesi Sabah) başlıklı yazısında, varılan anlaşmayı...
Arafat - 24.9.2020
Malatya'da silahla kavga: 1 ölü, 1 yaralı
Tabancayla yaralanan Arafat Y.
Arafat - 24.9.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 2
Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı MALATYA'da iki grup arasında çıkan silahlı kavgada, kurşunların isabet ettiği Arafat Y. (20) yaşamını yitirdi, Burak D. (24) ağır yaralandı.
Arafat - 24.9.2020
Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı
Kavgada tabancayla yaralanan Arafat Y.
Arafat - 21.9.2020
ANALİZ – Filistin davasına yeni bir suikast hazırlığı
1996 yılında ilk defa yapılan seçimlerde Yasir Arafat seçilerek devlet başkanı sıfatını kazandı.
Arafat - 17.9.2020
ABD'nin İsrail Büyükelçisi Friedman: "Abbas'ı Dahlan ile değiştirmeyi düşünüyoruz"
Filistin Devlet Başkanı Abbas, Yasir Arafat'ın 2004'teki ölümünden kısa bir süre sonra 2005'te yapılan genel seçimlerde devlet başkanı seçilmişti.
Arafat - 11.9.2020
İsrail-BAE anlaşması Dahlan'ın Arap ülkelerinin "aracı" haline geldiğini ortaya koydu
1993'teki Oslo Anlaşması'nın ardından Gazze'de oluşturulan 20 bin kişilik Filistin Önleyici Gücü'nün başına geçerek CIA ve Mossad'ın yanı sıra Arap ve Batılı istihbarat servisleriyle sürekli temas haline giren Dahlan, Filistin lideri Yasir Arafat ile rekabet etmeye başladı.
Arafat - 3.9.2020
Sistemik dönüşüm ve Orta Doğu: İsrail-Arap ittifakını bağlamsallaştırmak
Filistin davasının görünmezleşmesinin ise birkaç sebebi bulunuyor. Bunlardan biri, Yaser Arafat'ın temsil ettiği karizmatik liderliğin yerinin doldurulamamasıdır.
Arafat - 25.8.2020
Körfez ülkelerinin, Muhammed Dahlan'ı sahaya sürmek istediği iddia ediliyor
1993'teki Oslo Anlaşması'nın ardından Gazze'de oluşturulan 20 bin kişilik Filistin Önleyici Gücü'nün başına geçerek CIA ve Mossad'ın yanı sıra Arap ve Batılı istihbarat servisleriyle sürekli temas haline giren Dahlan, Filistin lideri Yasir Arafat ile rekabet etmeye başladı.
Arafat - 19.8.2020
Son dakika haberleri: RTÜK'ten Sözcü'nün TV kanalına, TV 8'e, TELE 1 ve TLC'ye ceza
Sağlık beyanıyla halkı kandırarak sahte ürün ve bitkisel ilaç satan Arafat TV, Alaska Kanal Yalova, Anadolu Tv, BLD, BER TV, Top Shop TV, Dolunay Int, Ber TV kanallarına ağır para cezaları ile program ve yayın durdurma cezaları verildi.
Arafat - 13.8.2020
RTÜK'ten hakaret ve asılsız iddialara ceza
RTÜK, yalan beyanlarla halkı kandırarak sahte ilaç ile cinsel ürün satışı yapan ve halkın manevi duygularını istismar eden Top Shop TV, Ber TV, Arafat TV, Alaska TV ve Dolunay INT kanallarına yayın durdurma ve idari para cezası verdi.
Arafat - 13.8.2020
Pandemi fırsatçısı konuk, KRT'ye ceza getirdi
Sağlık beyanıyla sahte ürün satışı yapan ve halkın manevi duygularını istismar eden uydu kanalları hakkında hazırlanan raporları ayrıntılı olarak inceleyen Üst Kurul, TOP SHOP TV, BER TV, ARAFAT TV, ALASKA TV ve DOLUNAY INT kanallarına yayın durdurma ve idari para cezası müeyyideleri uygulanmasına karar verdi.
Arafat - 6.8.2020
Gannuşi: Tunus'taki demokrasi ve özgürlük bazı Arap ülkelerini endişelendiriyor
Gannuşi, Arife günü Körfez'deki birçok televizyon kanalının Arafat'taki vakfeyi bırakarak Tunus'a odaklandıklarına tanık olduğunu belirterek bu medya takibinin halklarına demokrasi dersini aktarmak hedefli olmadığını, bunun başkalarının acıları üzerinden mutluluk ve rahatlamanın bir çeşidi olduğunu söyledi.
Arafat - 31.7.2020
Kutsal topraklardaki Müslümanlar ziyaret tavafını yaptı
Hac ibadetinin en önemli durağı olan Arafat vakfesini dün tamamlayan Müslümanlar, akşam saatlerinde Müzdelife'ye giderek vakfeye durdu, sabah itibarıyla yürüyerek Mina'daki Cemerat'a geçen hacılar, burada "büyük şeytan" olarak ifade edilen "Akabe cemresi"ne 7 taş attı.
Arafat - 31.7.2020
Hacılar şeytan taşladı
Hac ibadetinin en önemli durağı olan Arafat vakfesini dün tamamlayan Müslümanlar, bayramın birinci gününde şeytan taşladı.
Arafat - 31.7.2020
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde 86 yıl sonra ilk bayram hutbesi okundu
"Bayramların birleştirici, teskin ve teselli edici özelliğine ihtiyacımız var" Kurban Bayramı'nın, İslam'ın temel ibadetlerinden biri olan haccın ifa edildiği, milyonlarca müminin Allah'a teslimiyetle Mekke'de bir araya geldiği mübarek bir zaman olduğunu belirten Erbaş, şöyle devam etti: "Ne var ki tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgın nedeniyle bu sene Mescidi Haram, Arafat, Müzdelife ve haccın diğer mekanları çok az sayıda Müslümanla mahzun bir hac yılına şahit olacaktır.
Arafat - 30.7.2020
Hacı adayları Müzdelife yolunda
Hac ibadetinin en önemli durağı olan Arafat vakfesini tamamlayan hacı adayları, Müzdelife'ye doğru harekete geçti.
Arafat - 30.7.2020
Son dakika haberleri! Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Kurban Bayramı mesajı Açıklaması
Erbaş, tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgın nedeniyle bu sene Mescid-i Haram, Arafat, Müzdelife ve haccın diğer mekanlarının "mahzun" kaldığını belirterek, şöyle devam etti: "Büyük bir aşk ve heyecanla dünyanın her tarafından Müslümanları ortak bir değer etrafında bütünleştiren bir ibadetin eda edilememesi, kutsal beldelerin özlemiyle yanan gönülleri derinden üzmüştür.
Arafat - 30.7.2020
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Kurban Bayramı mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Mümin gönüllere huzur, kardeşlik ve paylaşma duyguları taşıyan, iman, itaat ve teslimiyet sembolü Kurban Bayramı'na kavuşmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. Kurban, Rabbimize yaklaşma ve iyiye, güzele, hakikate ulaşma arayışıdır. Sevgi, vefa, sadakat ve fedakarlığın simgesidir. Yaratan'a karşı ihsan şuurunu, yaratılanlara karşı da isar ahlakını pekiştiren ve bizlere sahip olduğumuz nimetleri inandığımız değerler uğruna feda edebilme iradesi kazandıran büyük bir ibadettir. Bayramlar ise ailemiz, akrabalarımız, din kardeşlerimiz ve tüm insanlarla bağlarımızın güçlendiği; millet ve ümmet olma irademizin tezahürü olarak birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızın hayata egemen olduğu müstesna zaman dilimleridir. Ayrıca Kurban Bayramı, İslam'ın temel ibadetlerinden biri olan haccın ifa edildiği, milyonlarca müminin Allah'a teslimiyetle Mekke'de bir araya geldiği mübarek bir zamandır. Ne var ki, bugün tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgın nedeniyle bu sene Mescid-i Haram, Arafat, Müzdelife ve haccın diğer mekanları mahzun kalmıştır.
Arafat - 29.7.2020
Hamas'tan Mescid-i Aksa'ya baskın çağrılarına tepki
Hamas, Yahudi yerleşimcilerin Müslüman hacıların Arafat vakfesiyle eş zamanlı şekilde Mescid-i Aksa'ya baskın çağrılarına tepki gösterdi.
Arafat - 29.7.2020
Kutsal topraklardaki hacı adayları Mina'ya ulaştı
Geceyi Mina'da geçirecek olan hacı adayları yarın sabah Arafat'a hareket edecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Arafat Haberleri | Arafat Haber - Haberler - Arafat haberleri, son dakika arafat haber ve gelişmeleri burada. Yurt dışından geldi, Türkiye'nin en büyük ve teknolojik mobil arı tırını yaptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 19:05:29. #1.15#
title