Araba Gasp Edip Kuyumcu Soymaya Teşebbüs Eden Şahıs Polis - Haberler
Haberi Paylaş

Araba Gasp Edip Kuyumcu Soymaya Teşebbüs Eden Şahıs Polis

Haberler.com - Haberler | 3. Sayfa

İzmir Bornova'da bir otomobili gasp edip, soygun için girdiği kuyumcuda iki çalışanı vurarak yaralayan gaspçının 23 yıllık polis memuru olduğu ortaya çıktı.

İzmir'in Bornova ilçesinde bir otomobili tabancayla gasp ettikten sonra soymaya kalkıştığı kuyumcuda 2 çalışanı tabancayla yaraladıktan sonra kaçan 23 yıllık polis 44 yaşındaki Ö.Ç., olaydan 12 saat sonra yakalandı. Polis Ö.Ç. ifadesinde pişman olduğunu, ikinci evliliğini yapmaya hazırlandığını, borçları ve nikah masrafları için böyle bir şeye kalkıştığını söyledi.

ARACA BİNDİRİP BİR SÜRE İLERLEMESİNİ SÖYLEDİ

Olay dün öğle saatlerinde meydana geldi. Bornova'daki Fatih Caddesi'nde silah tehdidiyle 30 yaşındaki M.A.'nın otomobili gasp edildi. Polise başvuran M.A., yolda giderken siyah bere ve gözlük takan bir kişinin kendisine tabanca doğrultup durdurduğunu, araca binip bir süre ilerlemesini istediğini söyledi. Bu kişinin, ardından da cep telefonunu aldıktan sonra kendisini aşağı indirip, otomobiliyle uzaklaştığını anlattı.

ŞAKA SANDILAR, VURULDULAR

Meslektaşları gasp olayını araştırırken akşam saatlerinde gasp ettiği otomobille ilçenin Burak Reis Caddesi'nde kuyumcuya gelen polis Ö.Ç., burada çalışan 52 yaşındaki Ümit Cengiz ve 30 yaşındaki Yaşar Ünal'ı silahla tehdit edip, elindeki poşeti verdi ve altınları doldurmalarını istedi. Olayın şaka olduğunu sanan Cengiz ve Ünal, denileni yapmadı. Bunun üzerine silahını peş peşe ateşleyen polis Ö.Ç., iki çalışanı da ayaklarından vurdu. Soygunu gerçekleştiremeyeceğini anlayan polis Ö.Ç., geldiği otomobille kaçtı. Soygun girişimi güvenlik kameralarına da yansıdı.

KOVALAMACADA YAKALANDI

Bölgedeki ekipler, soygun girişiminde bulunan kişinin yakalanması için çalışma başlattı. Birkaç saat sonra, gasp edilen otomobil, Stadyum Metro İstasyonu yakınlarında terk edilmiş halde bulundu. Parmak izi çalışması yapıldı ve kaçan kişinin Konak ilçesindeki bir polis merkezinde görevli 23 yıllık polis memuru Ö.Ç. olduğu belirlendi. Polis Ö.Ç.'nin gasp yapıp kuyumcu soymaya kalkışması meslektaşlarını şaşırttı.

Gasp Büro Amirliği'ne bağlı ekipler de Ö.Ç.'nin evinin çevresinde önlem aldı. Bugün sabaha karşı, evinin yakınlarına gelen Ö.Ç., önlem alan polisleri görünce kaçmaya başladı, kısa süreli kovalamacanın ardından yakalandı.

22 EKİM'DE EVLENECEKTİ

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen iki çocuk babası Ö.Ç.'nin ilk ifadesinde, 2013 yılında boşandığını ve aynı yıl İzmir'e tayininin çıktığını, çeşitli bankalara yaklaşık 70 bin lira kredi borcunun olduğunu, ayrıca 22 Ekim'de ikinci kez evlenmek için nikah tarihi aldığını ve düğün masrafları için böyle olaya kalkıştığını söylediği öğrenildi.

Yaptıklarından dolayı pişman olduğunu söyleyen Ö.Ç.'nin, olayda ruhsatsız tabanca kullandığı belirlendi. Polis Ö.Ç., sorgusunun tamamlanmasının ardından yarın adliyeye sevk edilecek.

Araba Gasp Edip Kuyumcu Soymaya Teşebbüs Eden Şahıs Polis
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title