Antalya'da 2. Helal Turizm Zirvesi Sona Erdi

Antalya'da 2. Helal Turizm Zirvesi sona erdi Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Körfez Ülkeleri Sorumlusu Mustafa Göksu: " Yaşam tarzı, gelenek görenek ve inanç hassasiyetlerinden dolayı bu organizasyonlarla daha çok bu hedef kitleye ulaşmak istiyoruz.

Antalya'da 2. Helal Turizm Zirvesi sona erdi
Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Körfez Ülkeleri Sorumlusu Mustafa Göksu:
" Yaşam tarzı, gelenek görenek ve inanç hassasiyetlerinden dolayı bu organizasyonlarla daha çok bu hedef kitleye ulaşmak istiyoruz."

ANTALYA - Serik Belediyesi ve Türk Hava Yolları iş birliğiyle bu yıl 2.'ncisi düzenlenen Helal Turizm Zirvesi Serik Bölgesinde konsept olarak helal turizm hizmeti veren Akpalace Otel'de düzenlenen Gala gecesi ile sona erdi.
Abudhabi, Dubai, Katar, Bahreyn, Oman, Kuvait, Riyad, Cidde, Yanbu, Al Kasım, Taif, Dammam ve Medine başta olmak üzere İngiltere, Fransa, Belçika, Almanya ve Avusturya'dan Toplamda 105 Acente ve çok sayıda gazetecinın katıldığı toplantıda konuşan Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Körfez Ülkeleri Sorumlusu Mustafa Göksu bu yıl 2.'cisi düzenlenen zirveye Körfez ülkeleri ve özellikle Kuzey Afrika ülkelerinin daha çok ilgi gösterdiğini belirterek"Yaşam tarzı, gelenek görenek ve inanç hassasiyetlerinden dolayı bu organizasyonlarla daha çok bu hedef kitleye ulaşmak istiyoruz. İnşallah bu tip zirvelerin faydasını Antalya başta olmak üzere Türkiye görecektir. Serik Belediyesine ve Türk Hava Yollarına çok teşekkür ediyorum. Bölge ve ülke ekonomisini geliştirecek her türlü organizasyonun yapılmasında öncülük ediyorlar" dedi.
Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık ise amaçlarının Türk turizmine katkı, sağlamak bölge turizmimize katkı sağlamak. olduğunu söyledi.
Gala gecesinde misafirlere Mehter Marşı ve yöresel dans gösterileri sunuldu. Gecenin sonunda zirveye katkı sağlayan Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Körfez Ülkeleri Sorumlusu Mustafa Göksu Türk Hava Yolları Abudabi Müdürü Mehmet İkbal Püre ve Akpalace Otel Genel Müdürü Kamil Aslan'a plaket verildi ve tören toplu fotoğraf çekimi ile gala sona erdi.