Ankaragücü'nün Yeni Başkanı Bent Ahlat Oldu

Ankaragücü'nün Yeni Başkanı Bent Ahlat Oldu

Anadolu Ajansı - Haberler | Spor
Ankaragücü'nün Yeni Başkanı Bent Ahlat Oldu

Tarihinin en kötü sezonunu geçirerek Spor Toto Süper Lig'den TFF 1.Lig'e düşen Ankaragücü'nde başkanlığa Bent Ahlat seçildi.

Tarihinin en kötü sezonunu geçirerek Spor Toto Süper Lig'den TFF 1. Lig'e düşen Ankaragücü'nde başkanlığa Bent Ahlat seçildi.

Ankaragücü'nün daha önce 3 kez ertelenen olağanüstü genel kurulu, bugün kulübün Beştepe Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Genel kurul öncesinde güvenlik güçleri tarafından tesislerin çevresinde yoğun önlem alındığı gözlendi. Güvenlik güçleri, delegeler dışında kimsenin tesislere girişine izin vermedi.

Kongrede, sarı-lacivertli kulübün 692 delegesinden 47'si hazır bulundu. Sahin Ulu'nun divan kurulu başkanlığına seçildiği genel kurulda, denetleme kurulu, gelir-gider raporu ve mali bütçe okunarak ibra edilirken, yönetim kurulu faaliyet raporu ibra edilmedi. Bunun üzerine delegelerle divan kurulu arasında sert tartışmalar yaşandı. Bu arada genel kurulda ana tüzüğün 27 ve 8'nci maddelerinde yapılan değişiklikle kulübe herkesin üye olmasının yolu açıldı.

Genel kurulda daha sonra yönetim kurulu seçimine geçildi. Tek listeyle gidilen seçimde, kullanılan 33 oyun tamamını alan Bent Ahlat başkanlığa seçildi. Bu sonucun ardından Bent Ahlat, 103 yıllık Ankaragücü Kulübü'nün 45. başkanı oldu.

-Yeni yönetim kurulu

Bent Ahlat başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor:

Mehmet Pehlivanlı, Bülent Şükrü Tanyeli, Erdim Ünlü, Ali Yılık, Mübarek Yıldız, Çetin Turgut, Mustafa Yalçın, Bülent Sönmez, Adem Sönmez, Metin Akyüz, Mehmet Boyacı, Yunus Çelik, Caner Şerbetçi, Atilla Süslü, Fidayet Özkan, K. Menderes Aydar, Süleyman Yiğiter, Zeynep Sarıkavak.

-"Biz bugünün Ankaragücü sancağını aldık"

Bant Ahlat, kongrenin sonunda yönetim kurulunda yer alan Zeynep Sarıkavak ile birlikte sahneye çıktı. Yeni başkan Ahlat, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendilerini bu göreve layık gördüğü için Ankaragücü camiasının delegelerine teşekkür etti.

"Kulübümüzde birlik ve beraberlik en kısa zamanda sağlanacaktır" diyen Ahlat, şöyle devam etti:

"Biz bugün Ankaragücü sancağını aldık. Ankaragücü bayrağını sancak addederiz ve sancağı da layık olduğu en güzel yere götürüp dikeceğiz. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Ankaragücü'nde kurumsallaşma süreci en kısa sürede başlayacaktır. Ankaragücü'nde bugün bunun ilk örnekleri yaşanmıştır. Ankaragücü bugün halka açılıyor. Taraftarıyla barışık hale gelecektir. Taraftar, bu kulübün gerçek sahibidir. Hep beraber el birliğiyle büyük Ankaragücü'nü yeniden inşa edeceğiz. Ankaragücü büyük bir markadır, 103 yıllık bir kulüptür, büyük bir gelenektir. Buradan bütün Ankaragücü düşmanlarına sesleniyorum. Ankaragücü'nün hukuk savaşı başlayacaktır. Futbol Federasyonu veya borçlanma yetkisi almadan Ankaragücü'nü borçlandıranlardan bir an önce hesap soracağız. Biz, buraya oturmaya değil hesap sormaya geldik. Ankaragücü camiasının hesabı bunlardan sorulacaktır. Ankaragücü layık olduğu yere gelecektir."

Muhabir: Musa Samur/ Hüseyin Yeşilkavak

Yayıncı: Hüseyin Doğru - ANKARA

Ankaragücü'nün Yeni Başkanı Bent Ahlat Oldu

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title