Ankaragücü'nün Yeni Başkanı Bent Ahlat

Ankaragücü'nün Yeni Başkanı Bent Ahlat

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Spor
Ankaragücü'nün Yeni Başkanı Bent Ahlat

Tarihinin en zor günlerini geçiren ve geçen sezon Bank Asya 1.Lig'e düşen 103 yıllık Ankaragücü'nün yeni başkanı Bent Ahlat oldu.

Tarihinin en zor günlerini geçiren ve geçen sezon Bank Asya 1. Lig'e düşen 103 yıllık Ankaragücü'nün yeni başkanı Bent Ahlat oldu.

Ankaragücü'nde 3 kez ertelenen olağanüstü genel kurulun ardından 45. başkan belli oldu. Tek aday olarak kongreye giren Bent Ahlat, kullanılan 33 oyun 33'ünü de alarak yeni başkan seçildi.

Ankaragücü Kulübü'nün olağanüstü genel kurulu, kulübün Beştepe Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Genel kurul öncesi, kongre salonuna girişte olay çıkmasına karşı çevik kuvvet ekiplerinin çok sıkı güvenlik önlemi aldığı gözlendi. Delegeler haricinde kimsenin girişine izin verilmeyen kongrede, taraftarlar tesislere alınmadı. Kongrede toplam 692 delegeden 47'u hazır bulundu.

Divan Kurulu Başkanlığı'na Şahin Ulu şeçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından denetleme kurulu raporu, gelir-gider raporu, mali bütçe okundu ve ibra edildi. Yönetim kurulu faaliyet raporu okundu ancak ibra edilmedi.

Zaman zaman delegeler ve divan kurulu arasında sert tartışmalar yaşandı. Ana tüzüğün 27. Maddesi ve 8. Maddesinde yapılan değişiklikle kulübe herkesin üye olmasının yolu açıldı. Oylar kullanımının tamamlanmasının ardından divan kurulu başkanı Şahin Ulu, yeni yönetim kurulu okudu ve kabul edildiğini söyledi.

Bent Ahlat, oy kullanan 33 delegenin 33'ünün de oyunu alarak, 103 yıllık Ankaragücü Kulübü'nün 45. başkanı seçildi.

YENİ BAŞKAN BENT AHLAT'IN YÖNETİM KURULU

Yeni Başkan Bent Ahlat'ın yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor:

"Mehmet Pehlivanlı, Bülent Şükrü Tanyeli, Erdim Ünlü, Ali Yılık, Mübarek Yıldız, Çetin Turgut, Mustafa Yalçın, Bülent Sönmez, Adem Sönmez, Metin Akyüz, Mehmet Boyacı, Yunus Çelik, Caner Şerbetçi, Atilla Süslü, Fidayet Özkan, K. Menderes Aydar, Süleyman Yiğiter, Zeynep Sarıkkavak."

"BİZ BUGÜN ANKARAGÜCÜ SANCAĞINI ALDIK"

Ahlat, kongrenin sonunda yeni yönetim kurulunda yer alan Zeynep Sarıkavak ile birlikte sahneye çıktı. Gazetecilere yaptığı açıklama yapan Ahlat, "Taraftarımız ve insanlarımızla olmak gurur verici. Büyük Ankaragücü camiasına teşekkür ediyorum, bizi bu göreve layık gördükleri için. Kulübümüzde birlik ve beraberlik en kısa zamanda sağlanacaktır. Biz bugün Ankaragücü sancağını aldık. Ankaragücü bayrağını sancak addederiz ve sancağı da layık olduğu en güzel yere götürüp dikeceğiz. Bundan kimsenin endişesiz olmasın" dedi.

Ankaragücü kulübünde kurumsallaşma süreci en kısa sürede başlayacağını dile getiren Ahlat, şunları kaydetti:

"Ankaragücü'nde bugün bunun ilk örnekleri yaşanmıştır. Ankaragücü bugün halka açılıyor. Taraftarıyla barışık hale gelecektir. Taraftar bu kulübün gerçek sahibidir. Hep beraber el birliğiyle büyük Ankaragücü'nü yeniden inşa edeceğiz. Ankaragücü büyük bir markadır, 103 yıllık bir kulüptür, büyük bir gelenektir. Buradan bütün Ankaragücü düşmanlarına sesleniyorum. Ankaragücü'nün hukuk savaşı başlayacaktır. Futbol Federasyonu veya borçlanma yetkisi almadan Ankaragücü'nün borçlandıranlardan bir an önce hesap soracağız. Bir buraya oturmaya değil hesap sormaya geldik. Ankaragücü camiasının hesabı bunlardan sorulacaktır. Ankaragücü layık olduğu yere gelecektir." - ANKARA

Ankaragücü'nün Yeni Başkanı Bent Ahlat
Ankaragücü'nün Yeni Başkanı Bent Ahlat
Ankaragücü'nün Yeni Başkanı Bent Ahlat
Ankaragücü'nün Yeni Başkanı Bent Ahlat

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title