Ankara - Kolonyanın Babası Sabahattin Tuncer Toprağa Verildi

Ankara - Kolonyanın Babası Sabahattin Tuncer Toprağa Verildi

Kolonyanın babası Sabahattin Tuncer toprağa verildiTÜRKİYE'nin en ünlü kolonya markalarından Eyüp Sabri Tuncer Kolonyaları Kozmetik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Tuncer, Ankara'da tedavi gördüğü Güven Hastanesi'nden taburcu olduktan sonra evinde 93 yaşında hayatını kaybetti.

Ankara - Kolonyanın Babası Sabahattin Tuncer Toprağa Verildi

Kolonyanın babası Sabahattin Tuncer toprağa verildi

TÜRKİYE'nin en ünlü kolonya markalarından Eyüp Sabri Tuncer KKolonyaları Kozmetik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Tuncer, Ankara'da tedavi gördüğü Güven Hastanesi'nden taburcu olduktan sonra evinde 93 yaşında hayatını kaybetti.

Sabahattin Tuncer, bugün Ankara'nın Mamak ilçesinde bulunan Ortaköy Mezarlığı'da ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazından sonra yakınları, sevenleri ve çalışanları tarafından Mamak Ortaköy Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı.Tuncer'in cenaze törenine CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül de katıldı. Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt olan 93 yaşındaki Sebahattin Tuncer, yaşa bağlı rahatsızlıkları nedeniyle 10 gün önce Güven Hastanesi'ne kaldırıldı. Tuncer, solunum yetersizliği nedeniyle tedavi gördüğü hastaneden taburcu olduktan sonra evinde dün gece hayatını kaybetti. Evli ve 2 çocuk babası Tuncer, bir asırdır Ankara markası olarak iş yaşamında yerini koruyan Eyüp Sabri Kolonyaları'nın Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyordu. Kolonya devinin ikinci kuşağının temsilcisi olarak bilinen Tuncer, Türkiye'nin ilk esans formülünü yapan kişisi olarak tananıyordu ve narenciye çiçeklerinin kokusunu ilk çıkaran kişi unvanına sahipti. Tuncer'in cenaze törenine katılan CHP Grup Başkanvekili Levent Gök yaptığı açıklamada, "Bugün Türkiye'nin en güzide ismini son yolculuğuna uğurladık. Türkiye'de marka denince akla ilk gelen isimlerden birisi Eyüp Sabri Tuncer kolonyasıdır. Çok mümtaz bmir yere sahip olan bu marka ismin sahibinin hayatını kaybetmesi Türkiye açısından son dterece büyük bir kayıptır. Türkiye'nin böyle başarılı iş adamlarına ihtiyacı olduğu bir dönemde Eyüp Sabri Tuncer ismi bütün iş adamlarına, hayatını ticaretle kazanmak isteyenlere emsalsiz bir örnek teşkil etmekteydi. Alhah rahmet etsin. Türkiye'nin başı sağolsun" dedi.

Kaynak: DHA