Ali Babacan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "boş teneke" ifadesine yanıt - Haberler
Haberi Paylaş

Ali Babacan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "boş teneke" ifadesine yanıt

Haberler.com / Emre İliksiz - Haberler | Politika

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisi hakkında söylediği "boş teneke" ifadesine yanıt vererek "Siz 13 yıl 'boş teneke' ile mi çalıştınız?" dedi.

Geçtiğimiz günlerde DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ın 6 sıfır atılmasıyla ilgili açıklamalarına tepki vererek "Ne sen attın ya? Dönemin başbakanı olarak ben attım" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün de Siirt'teki açılış töreninde Babacan'a yönelik olarak "CHP yanına taktığı bazı tiplerle... Adeta arkasında boş teneke... Ne diyorlar? 'İşte biz şuraya çıkarmıştık.' Şunu bir defa bilmeniz lazım. Benim başbakan olduğum yerde senin sesin çıkabilir mi?" demişti.

DEVA Partisi 1. Olağan İstanbul Esenyurt İlçe Kongresi'nde konuşan Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dün Siirt'te kendisi hakkında söylediği açıklamaların videosunu izletmesinin ardından yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkasında gitmediğini ve yan yana yürüdüğünü ifade eden Babacan, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Yanlış yollara girdiğinde 'Ben yokum' dedim. Siz buyurun. En sonunda baktık ki sürekli yanlış yollarda dolaşmaya başladı, 'Kusura bakmayın, bize müsaade' dedik. Bakın, tam 13 sene ülkemizin ekonomisinde, AB müzakere sürecinde, dış politikada ekibimizle birlikte büyük başarılar elde ettik"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "boş teneke" ifadesine de yanıt veren Babacan, "Siz 13 yıl 'boş teneke' ile mi çalıştınız? Cumhuriyet tarihinin en uzun süre bakanlık yapmış kişilerinden biriyim ben" dedi.

Haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Recep Tayyip Erdoğan, Deva Partisi, Ali Babacan, AK Parti, Politika, Güncel, Haber

title