Akşehir'de kalorifer kazanının patlaması

Akşehir'de kalorifer kazanının patlaması

Akşehir'de kalorifer kazanının patlaması

Akşehir'de kalorifer kazanının patlaması

Akşehir'de kalorifer kazanının patlaması
- Ölen ya da yaralananın olmadığı olayda kalorifer kazanının patladığı apartmanda oturan vatandaşlar, yaşadıkları korku dolu anları anlattı
- Apartman sakinlerinden Lütfi Yiğit: "Patlamanın gündüz meydana gelmemesi büyük bir faciayı da önlemiş oldu"
- Binadaki daire sahipleri, evlerine girebilmek için hasar tespit raporunu bekliyor
KONYA (AA) - Akşehir ilçesinde bu gece meydana gelen olayda kalorifer kazanının patladığı apartmanda oturan vatandaşlar, yaşadıkları korku dolu anları anlattı. Apartman sakinleri, patlamanın gece yaşanmasının muhtemel bir faciayı önlediğini söyledi.

- Apartmanın altındaki dükkanlar ve önündeki park halindeki otomobiller zarar gördü

Yeni Mahalle Stadyum Caddesi'ndeki Burak Apartmanı'nda meydana gelen olay, ilçede kısa süreli paniğe neden oldu. Gece meydana gelen olayın yol açtığı hasar, sabah daha da belirginleşti. Patlamanın meydana geldiği apartmanın giriş katındaki dükkanlar ve apartmanın önüne park edilmiş otomobillerde büyük çapta hasar meydana geldiği görüldü.

Can kaybının yaşanmadığı olayda, apartman sakinleri, yaşadıkları korku dolu anları anlattı. Ahmet Keskin (61), "Saat 00.30 sıralarında büyük bir gürültüyle uyandık, deprem oluyor zannettik. Beyaz bir toz bulutu, bütün apartmanı kapladı. Toz bulutu nedeniyle aşağıya inemedik. O an birbirimizi teselli etmeye çalıştık. Toz bulutu dağıldıktan sonra aşağıya inebildik" diye konuştu.

Bir diğer apartman sakini Lütfi Yiğit (62) ise büyük bir gürültüyle uyandıklarını söyledi. İlk başta deprem olduğunu sandıklarını ancak aşağı indiklerinde gerçeği anladıklarını ifade eden Yiğit, şunları kaydetti:

"Mal kaybı var ama o önemli değil, can kaybımız yok. Hepimize geçmiş olsun diliyorum. Patlamanın gündüz meydana gelmemesi büyük bir faciayı da önlemiş oldu. İnşallah bir daha yaşanmaz. Gece, Belediye Başkanımız Abdülkadir Oğul ve Emniyet Müdürümüz gelip, bizleri teselli ettiler. Ben de kendilerine apartman sakinleri olarak teşekkür ederim."

- Evlerine çıkabilmek için hasar tespit raporunu bekliyorlar

Sabah saatlerinde olay yerine gelen Cumhuriyet savcısı incelemelerde bulundu. Apartman sakinleri ise evlerine çıkabilmek için hazırlanacak hasar tespit raporunu bekliyor.

Bu gece ilçe merkezindeki Yeni Mahalle Stadyum Caddesi'ndeki Burak Apartmanı'nda kalorifer kazanının patlaması sonucu binanın zeminindeki iş yerleri ile yakında park halinde bulunan araçlar zarar görmüştü. Ölen ya da yaralananın olmadığı patlamada, apartman sakinleri tedbir amacıyla tahliye edilmişti.


Muhabir: Rifat Yerlikaya, Bayram UYGUN
Yayınlayan: Murat Aslan