Akhisar'a Mobese Sistemi Kuruluyor

Akhisar'a Mobese Sistemi Kuruluyor

04.04.2014 12:25 | Son Güncelleme: 04.04.2014 12:33
Akhisar'a Mobese Sistemi Kuruluyor

Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, yaptığı açıklamada Akhisar'ın bir çok noktasında yer alacak olan Mobese sisteminin kurulumuna başlandığını söyledi.

Akhisar Kaymakamı Kaan Peker; yaptığı açıklamada Akhisar'ın bir çok noktasında yer alacak olan Mobese sisteminin kurulumuna başlandığını bildirdi.

Akhisar'da emniyet güçlerinin işlerini kolaylaştıracağının altını çizen Kaymakam Peker şunları kaydetti; "İki gelişmeyi de sizlerle paylaşmak isterim. Özellikle önümüzdeki dönemde insanlarımızın kamu güvenliği için ciddi anlamda işini kolaylaştıracak emniyet güçlerimizin birincisi 'Kent Güvenliği Yönetim Sistemi' dediğimiz halk arasında mobese diye bilinen ve plaka tanıma sistemiyle teşhis edilmiş düzenle ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu yıl içerisinde hizmete geçmesi planlanıyor. Dolayısıyla emniyet güçlerimiz jandarma teşkilatımızla beraber onların da yine aynı şekilde aynı düzenle ilgili kendi teşkilatları içerisinde benzer bir çalışması var" dedi.

Her ikisi çalışmanın da birbirine entegre olacağını ve Akhisar'da yapılacak olan yaklaşık 30 kameranın 900 Bin TL'ye mal olduğunun altının çizen Kaymakam Peker; "Dolayısıyla güvenlik hizmetleri yerine getirilirken emniyet güçlerimizin eli biraz daha güçlenmiş olacak. Bir diğer nokta ise çoğunuz biliyorsunuz bölge trafiğin yanında yeni ilçe emniyet müdürlüğü hizmet binasının temeli atıldı demiyorum. İnşaat bütün hızıyla devam ediyor. 7 katlı bir hizmet binası olacak. Akhisarlı vatandaşlarımıza yakışır biz emniyet binası olacak diye düşünüyorum. Hem vatandaşlarımızın emniyet birimleriyle ilgili hem de ihtiyaçları söz konusu olduğunda daha ferah daha çağdaş diyebileceğimiz bir binada hizmet vermesi aynı zamanda orada görev yapan arkadaşlarımızın da motivasyonunu çalışma şeklini güçlendirecektir diye düşünüyoruz. Hafta dolayısıyla emniyet güçlerimize başarılı çalışmalar diliyorum. Canlarını feda etmiş şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Gazilerimizi görev başındaki emniyet mensubu arkadaşlarımızı sağlık ve başarılar diliyorum. Basınımızın da çok büyük destekleri olduğunu da yine vurguluyorum ifade ediyorum. Sizlere de katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum" dedi. - MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title