AK Partili Vekilin "90 Yıllık Reklam Arası" Sözü, CHP'li Vekili Çıldırttı - Haberler
Haberi Paylaş

AK Partili Vekilin "90 Yıllık Reklam Arası" Sözü, CHP'li Vekili Çıldırttı

Haberler.Com - Haberler | Güncel

Erdoğan'ın Ak Saray'daki fotoğrafını "90 yıllık reklam arası bitti" mesajıyla paylaşan AK Partili Tülay Babuşçu'ya CHP'li Melda Onur, "Haremi özlemiş." dedi.

AK Parti Balıkesir milletvekili Tülay Babuşçu'nun dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ın tarihteki temsili Türk askerleriyle birlikte çekilmiş fotoğrafını, '90 yıllık reklam arası sona erdi' mesajıyla yorumlamasına CHP'li Melda Onur'dan sert tepki geldi.

Meldan Onur, Tülay Babuşçu'ya "Ben bu hanımı bugüne kadar hiç görmedim. Bunlar, sosyal medya deyimiyle trollük ediyorlar. Haremi özlemiş herhalde." dedi.

"BEKLENTİNİZ Mİ VAR..."

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki karşılama töreninde, tarihteki temsili Türk askerleriyle birlikte çekilmiş fotoğrafını Twitter'dan paylaşarak, "600 yıllık imparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi" yazan AKP'li milletvekili Tülay Babuşçu'ya sosyal medyadan aldığı tepkilere, "Beni tahrik edeceğinizi düşünerek bir beklentiniz mi var bilmiyorum ama size sadece gülüyorum. Günümü şenlendirirsiniz sağolun" yanıtını verdi.

FOTOĞRAF YORUMU

Babuşçu, "Bu resim okunması gereken bir resim. Filistin'i vermediği bahanesiyle yıkılan Osmanlı İmparatorluğu ve Filistin Devlet Başkanı'yla Cumhurbaşkanı'mızın arka plan görüntüsü. Muhteşem bir zeka. Tabiiki Sn Cumhurbaşkanımızın zekası. 600 yıllık İmparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi" mesajına "RTE" adlı kullanıcıdan gelen, "Ey Haçlılar, 600 senelik imparatorluğun 80 yıllık arası sona erdi, geliyoruz, BüyükOsmanlıYürüyüşüBaşladı" mesajını da paylaştı.

"HAREMİ ÖZLEMİŞ"

Babuşçu'nun mesajına muhalefet partilerinin kadın vekillerinden sert yanıt geldi. Hürriyet gazetesinden Turan Yılmaz'a konuşan CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, "Ben bu hanımı bugüne kadar hiç görmedim. Bunlar, sosyal medya deyimiyle trollük ediyorlar. Onun için de trolün ağına hiç takılmadan 'haremi özlemiş herhalde' deyip geçiyoruz kendisini" dedi.

CEHALET SUÇLAMASI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topcu ise Babuşçu'yu cehaletle suçladı: "Onun tarihi iyi okuması lazım. Demek ki cehaleti dip yapmış o hanımefendinin. Tarih bilgisi, bu cehaletini ortaya vurması gerçekten ayakları yere basmayan özgüvenin göstergesi. Atalarının da kemiklerini sızlatmıştır o ifadeler. Yazık, çok yazık."

AKP'Lİ BOSTANCI: İMPARATORLUK DÖNEMİ KAPANDI

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ise, "İmparatorluklar dönemi kapandı. Yaşadığımız zaman, birtakım eleştirilerle birlikte ulus devletlerin zamanı. Genel olarak baktığımız zaman Cumhuriyet dönemi çok önemli, çok değerli ve son derece başarılı. Tülay Hanım kişisel bir değerlendirme yapmış, bir cümleden bir makale konusu çıkartmamak lazım" değerlendirmesini yaptı.

Haberler.Com - Son Dakika Haberleri

Recep Tayyip Erdoğan, Tülay Babuşçu, Melda Onur, Ak Parti, Komik - İlginç, Politika, Güncel, Haber

title