Ak Partili Adaydan Dünyanın En Büyük Meryem Ana Heykeli Önerisi
Haberler » Güncel » Ak Partili Adaydan Dünyanın En Büyük Meryem Ana Heykeli Önerisi - Haber

Ak Partili Adaydan Dünyanın En Büyük Meryem Ana Heykeli Önerisi

İzmir'in Selçuk İlçesi'ni ziyaret eden AK Parti İzmir Milletvekili adayı Cemil Şeboy, Brezilya'daki Hz. İsa heykelini örnek göstererek, Selçuk'a dünyanın en büyük Meryem Ana heykeli yapılması için Kültür Bakanlığı'na proje götüreceğini söyledi.

Ak Partili Adaydan Dünyanın En Büyük Meryem Ana Heykeli Önerisi

İzmir'in Selçuk İlçesi'ni ziyaret eden İzmir Milletvekili adayı , Brezilya'daki Hz. İsa heykelini örnek göstererek, Selçuk'a dünyanın en büyük heykeli yapılması için 'na proje götüreceğini söyledi.

AK Parti İzmir 1'inci Bölge Milletvekili adayı Cemil Şeboy, Selçuk'taki esnafı ziyaret etti. AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Sema Yeşilmen ile birlikte vatandaşların sorunlarını dinleyen Şeboy, Selçuk'u dünyanın en önemli turizm kenti yapabilecek projelerinin hazır olduğunu ve Kültür Bakanlığı ile birlikte çalışacağını vurguladı. AK Parti adayı Şeboy, "İzmir'in içindeki problemleri çok iyi biliyorum, ilçelerin karakterlerini de biliyorum. Selçuk dünyanın en önemli turizm noktalarından biri olabilir. Bir yanda Hristiyan aleminin en kutsal mekanlarından biri olan Meryem Ana evi var. Bir yanda Efes gibi çok önemli bir antik şehir var. Ben daha Buca Belediye Başkanı iken İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne buraya dev bir Meryem Ana heykeli yapılmasını önerdim. Nasıl biz Buca'da Mevlana heykeli yaptıysak ve etrafını sosyal yaşam alanı haline getirdiysek Selçuk'ta da kucağında Hz. İsa olan Meryem ana heykelini yapalım. Bunun farklı bir örneği Brezilya'da var. Onlar dünyanın en büyük Hz. İsa heykelini yapmışlar biz de Meryem Ana heykelini yapalım" dedi.

Heykelin olduğu tepe noktadan da Selçuk'un içine teleferik yapmayı öneren Cemil Şeboy, turistlerin rahatlıkla alışveriş yapabileceğini söyledi. Hükümetin 35 proje kapsamına aldığı Efes'in antik limanı projesini de takip edeceğini belirten Şeboy, "Zamanın liman kenti olan Efes, 100 yıl sonra denizle buluşacak. Efes Liman'ı yeniden inşa edilecek. Bu çerçevede bölgedeki antik yapılar da restore edilecek. Deniz yoluyla doğrudan Efes'e ulaşım sağlanacak. Turistler kayıklarla Efes Antik Kenti'ne gelecekler. Bu projeleri hayata geçirdiğimizde Selçuk, dünyanın konuştuğu bir kent olacak" dedi. - İzmir

Kaynak: DHA