AK Parti Şarkısının Yazarına Bakanlıktan Rekor Destek - Haberler
Haberi Paylaş

AK Parti Şarkısının Yazarına Bakanlıktan Rekor Destek

Haberler.Com - Haberler | Kültür Sanat
AK Parti Şarkısının Yazarına Bakanlıktan Rekor Destek

Bakanlığın sinema için ayırdığı bütçeden en büyük desteği AK Parti'nin reklam filmi için yazdığı 'Aynı' şarkısıyla tanınan Özhan Eren aldı.

Kültür Bakanlığı sinemaya 15 milyon 540 bin TL destek sağladı. En büyük desteği 1 milyon 750 bin TL ile Semih Kaplanoğlu'nun 'Buğday' ve AK Parti'nin reklam filmi için yazdığı 'Aynı' şarkısıyla tanınan müzisyen/yönetmen Özhan Eren'in ' Çanakkale Geçilmez' filmleri aldı.

REKOR DESTEKLER

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı ‘ Sinema Destekleme Kurulu’ndan 2014 yılı ikinci destekleme kurulu toplantısında rekor destekler çıktı.

24 uzun, 8 ilk film olmak üzere 32 filme toplam 15 milyon 540 bin TL destek verilirken, Altın Ayı ödüllü Semih Kaplanoğlu’nun ‘Buğday’ ve AK Parti ’nin 2011 seçimlerinde kullandığı reklam şarkısı ‘Aynı’nın yaratıcısı Özhan Eren’in ‘Çanakkale Geçilmez’ filmi 1 milyon 750 bin TL destek alarak bir rekora imza attı.

Özhan Eren daha önce Murat Saraçoğlu ile birlikte Sarıkamış Savaşı’nı anlatan ‘120' filmini çekmişti. Eren filmin senaryosunun yanı sıra yapımcılığına ve müziklerine de imza atmıştı. Rekor daha önce Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Kış Uykusu’ filmine  verilen 750 bin TL’lik destekti.  

DESTEK VERİLEN DİĞER PROJELER

Toplantıda destek verilen projeler arasında İlksen Başarır’ın ‘Kürk Mantolu Madonna’ (600.000 TL), Erden Kıral’ın ‘ Gece ’ (500.000 TL), Reis Çelik’in ‘Orkestra’ (500.000 TL), Pelin Esmer’in ‘İşe Yarar Bir Şey’ (500.000 TL), Yeşim Ustaoğlu’nun ‘Tereddüt’ (500.000 TL), Zeki Demirkubuz’un ‘Kor’ (400.000 TL) ve Derviş Zaim’in ‘Kıtmir’i (400.000 TL) de yer alıyor.

Haberler.Com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (4)
Sssebeda_t82@hotmail.com:HABERE BAKK bAKANLIĞIN DESTEK VERDİĞİ PROJELER DESENE HEMEN AK PARTİYİ ATIYOSUNUZ ÖNE DAHA ÖNCEKİ REKORDA NURİ BİLGE NİN MİŞ O ZAMAN NEDEN LAF EDİLMİYO MAKSAT ORTALIK KARIŞSIN
SSSebeda_t82@hotmail.com:ALPEREN yoo senin gibi cahil ve at gözlüklü insanlardan bize fırsat kalmıyo ortalık karıştırmak için bi bitmediniz yaa
anteplimbmba_@hotmail.com:milletin verdig ivergiyi sorumsuzca harcayandan hakkımızı helal etmiyoruz bu kadar millet aç iken
500