AK Parti Elazığ Milletvekili Bulut Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

AK Parti Elazığ Milletvekili Bulut Açıklaması

AA - Haberler | Politika
AK Parti Elazığ Milletvekili Bulut Açıklaması

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, "17 Aralık'ta ortaya çıkan düzmece belgeler neyse bugün ABD'deki davada, dava denilen şeyde ortaya konulanlar belgeler de aynı. Bu kumpas da yine aynı zihniyete sahip olan savcılar tarafından yürütülmektedir.

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, "17 Aralık'ta ortaya çıkan düzmece belgeler neyse bugün ABD'deki davada, dava denilen şeyde ortaya konulanlar belgeler de aynı. Bu kumpas da yine aynı zihniyete sahip olan savcılar tarafından yürütülmektedir." dedi.

Bulut, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin, bölgesinde rol model bir ülke olduğunu ve bunun da birçok devlette rahatsızlık yarattığını bildirdi.

Türkiye'den duyulan rahatsızlık nedeniyle dış güçlerin, terör örgütleri DEAŞ, PKK, DHKP-C ve FETÖ eliyle saldırılarda bulunduğunu belirten Bulut, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın ifadeye çağrılması, Gezi olayları, 17-25 Aralık ve MİT tırlarının durdurulması, 6-7 Ekim olayları ve PKK'nın şehir merkezlerinde kazdığı çukurların Türkiye'nin yükselişini engellemek için yapılmış eylemler olduğunu anlattı.

Bulut, "Terör örgütleri DEAŞ, DHKP-C ve PKK adeta nöbetleşe terör eylemlerini sürdürdüler ama bizleri korkutamadılar. Bu terör eylemlerinin en çirkini de 15 Temmuz FETÖ'nün darbe teşebbüsüydü. 15 Temmuz bir darbe girişimi değil aynı zamanda işgal girişimiydi. Bu eylem de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve halkımızın basiretli duruşuyla bertaraf edildi." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin şimdi de ABD'deki kumpas davasıyla karşı karşıya kaldığını, 17-25 Aralık operasyonunda ortaya çıkan düzmece belgelerle Halkbank üzerinden Türkiye'ye para cezası kesilmeye çalışıldığını vurgulayan AK Parti'li Bulut, şöyle devam etti:

"17 Aralık'ta ortaya çıkan düzmece belgeler neyse bugün ABD'deki davada, dava denilen şeyde ortaya konulanlar belgeler de aynı. Bu kumpas da yine aynı zihniyete sahip olan savcılar tarafından yürütülmektedir. O gün FETÖ'nün savcıları ayakkabı kutularından bahsediyorlardı, bugün de Amerika'daki savcılar ayakkabı kutularından bahsetmekte. Sahte evraklarla sanıkları yargılamaktadırlar."

Metin Bulut, ABD'deki kumpas davasının savcı ve hakimlerinin terör örgütü FETÖ ile yakın ilişkisi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Böyle bir yargılama sonunda adalet çıkar mı? Elbette ki çıkmaz. Sözde deliller nerede, nasıl, ne zaman ve kimlerden elde edildi? Sözde delillerin aslı var mı yoksa kopya mı? ABD'nin ilgili makamları bu soruları cevaplayamıyor. Bu sözde deliller FETÖ tarafından illegal elde edildi, montajlandı, üzerinde oynandı. FETÖ savcılarının usulsüz hazırladığı dokümanlardan başka bir şey değildir. Bu dava hukuki anlamda hükümsüzdür, bu dava siyasidir."

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title