Ağar: 'Gençleri Maceraya, Dağa Çıkarmayacağız'

Ağar: 'Gençleri Maceraya, Dağa Çıkarmayacağız'

Demokrat Parti (Dp) Genel Başkanı Mehmet Ağar, 'Türkiye'nin Hiçbir Yöresine Şehit Cenazesi Getirmeyecek, Bunun Önüne Geçecek Yegane Parti ve Genel Başkan da Benim' Dedi.

Ağar: 'Gençleri Maceraya, Dağa Çıkarmayacağız'

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, ' 'Türkiye'nin hiçbir yöresine şehit cenazesi getirmeyecek, bunun önüne geçecek yegane parti ve genel başkan da benim'' dedi.

Ağar, partisince Zonguldak'taki Madenci Anıtı önünde düzenlenen mitingde, merkez sağın iş, aş ürettiği gibi Türkiye'nin birliğini ve bütünlüğünü de cesaret ve kararlılık programıyla çözeceğini ifade eden Ağar, şöyle konuştu:

''Türkiye'nin hiçbir yerinde gençleri maceraya, dağa çıkarmayacağız. Herkes bu ülkenin yüce ay yıldızlı bayrağının büyüklüğünün altında iş, aş, ekmek ve huzur bulacaktır. Silahla gelen silahla gider, hiç tereddüt yoktur. Bu ülkenin en önemli sembolü Türk askerinin başına AK Parti hükümeti zamanında çuval geçirildi. Esasında o çuval bu hükümetin başına geçirilmiştir. Çuval başlarında olduğu için çıkarıp da gerçeği göremiyorlar. Bunların döneminde askerin başına çuval geçirme cesareti bulundu. Sınırlarımızın dışında Türk Bayrağı defalarca yakıldı, bir tanesi bile ağzını açıp bir şey söyleyemedi. Türkiye'nin hiçbir yöresine şehit cenazesi getirmeyecek, bunun önüne geçecek yegane parti ve genel başkan da benim. Türkiye'de artık terörle mücadelede ülkenin gücünün ortaya konulmasının bu hükümetle olmayacağı belli hale gelmiştir.''

Türkiye'de 20 yıl başörtü üzerinden siyaset yapıldığını öne süren Ağar, şöyle devam etti:

''Bu dönemde AK Parti ve CHP'nin ikili eksende zıtlaşmaya, kutuplaşmaya, kavgaya ve öfkeye dayalı siyasetini milletimiz reddedecektir. Türkiye milli ve manevi değerleri, cumhuriyetin ve modern dünyanın getirdiği evrensel değerlerle yoluna devam edecektir. Ülkemizin muhafazakarlığı Türkiye'nin gelişmesine, büyümesine ve modernleşmesine mani değildir. Milletin gerçek dertleri üzerinden siyaset yapın. Türkiye'yi daha güçlü ve zengin ülke yapacağız.''

Türkiye'de yolsuzlukları, yoksullukları ve yasakları kaldıracaklarını iddia ederek iktidara gelenlerin dokunulmazlıkları kaldırmak cesaretini gösteremediklerini savunan Ağar, ''(Bizi cumhurbaşkanı yapmadılar, mağdur ettiler) dediler. İsteseydin, 353 milletvekiliyle güle oynaya cumhurbaşkanı seçerdin. Sen meseleyi parti içi hesaplaşmalara getirdin'' diye konuştu.

Kaynak: AA