Ağabeyini Kurtarmak İçin Denize Giren Genç Dalgalar Arasında Kayboldu

Ağabeyini Kurtarmak İçin Denize Giren Genç Dalgalar Arasında Kayboldu

Ağabeyini kurtarmak için denize giren genç dalgalar arasında kaybolduZONGULDAK - Zonguldak'ta serinlemek için denize giren 19 yaşındaki Hayrettin Taşdemir, dalgalara kapılarak kayboldu.

Ağabeyini kurtarmak için denize giren genç dalgalar arasında kayboldu

ZONGULDAK - Zonguldak'ta serinlemek için denize giren 19 yaşındaki Hayrettin Taşdemir, dalgalara kapılarak kayboldu.
Olay, Milli Egemenlik Caddesi üzerindeki sahilde meydana geldi. Serinlemek için denize giren Ferhat Taşdemir ve Gökhan Korkmaz bir süre yüzdükten sonra dalgalarla boğuşmaya başladı. Ferhat Taşdemir ve Gökhan Korkmaz'ın çırpındığını fark eden Hayrettin Taşdemir, kurtarmak için denize atladı. Bir süre yüzmeye çalışan 19 yaşındaki Hayrettin Taşdemir, dalgaların arasında gözden kayboldu. Hayrettin Taşdemir'i sahildeki vatandaşlar kurtarmaya çalıştı. Hayrettin Taşdemir, Arkadaşı Gökhan Korkmaz ise son anda kurtarıldı. Olayın ardından sahile polis, sağlık ekibi ve AFAD yönlendirildi. Deniz polisi ve Türkiye Taşkömürü Kurumu'na ait römorklar denizde arama çalışması yaptı. Taşdemir, tüm aramalara rağmen bulunamadı.
"Acı haberi ailesine verdi"
Ağabeyi Ferhat Taşdemir, arama çalışmalarını gözyaşlarıyla izledi. Kardeşinin bulunmasını isteyen Ferhat Korkmaz, cep telefonuyla Ağrı'da bulunan ailesini arayarak kardeşinin denizde kaybolduğunu söyledi. Hayrettin Taşdemir'in ağabeyi ve arkadaşıyla 1 ay önce inşaatlarda çalışmak için Ağrı'dan Zonguldak'a geldikleri öğrenildi. Ekipler, Hayrettin Taşdemir'i bulmak için arama çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: İHA