YTB iş birliğinde Anadolu Kültür Merkezi açıldı - Haberler
Haberi Paylaş

YTB iş birliğinde Anadolu Kültür Merkezi açıldı

Kültür merkezinden ve etkinliklerden görüntüler Merkezin açılış kurdelesinin kesilmesi Kurs merkezinin gezilmesi Afrin Anadolu Kültür Merkezi sorumlusu Melih Ay ile röportaj AFRİN (AA) – Suriye'nin kuzeyindeki Afrin'de, Bülbülzade Vakfı ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB)...

Kültür merkezinden ve etkinliklerden görüntüler

Merkezin açılış kurdelesinin kesilmesi

Kurs merkezinin gezilmesi

Afrin Anadolu Kültür Merkezi sorumlusu Melih Ay ile röportaj

AFRİN (AA) – Suriye'nin kuzeyindeki Afrin'de, Bülbülzade Vakfı ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) iş birliğinde Anadolu Kültür Merkezi açıldı.

Zeytin Dalı Harekatı'yla terörden arındırılan Afrin'de, Anadolu Kültür Merkezi'nin açılışı için tören düzenlendi. Açılışa Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, YTB temsilcileri, STK temsilcileri ve bölgenin ileri gelenleri katıldı.

Hizmete açılan Anadolu Kültür Merkezlerinde, eğitim, kültür, sanat ve fikir çalışmaları, dil kursları, hat ve müzik kursları, meslek edindirme kursları verilecek.

AA muhabirine açıklamada bulunan Afrin Anadolu Kültür Merkezi sorumlusu Melih Ay, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı iş birliğinde açılan bu merkezde eğitim ve kültür çalışmalarıyla bölge halkına yardımcı olunacağını söyledi.

Merkezde 300 kadar öğrencinin eğitim göreceğini aktaran Ay, "Güven ortamına kavuşmuş bölgelerde kültür merkezleri açma faaliyetlerimiz sürecek. 17 Eylül 2020'de Azez'de Kültür Merkezi açılmıştı." dedi.

YTB iş birliğinde Anadolu Kültür Merkezi açıldı

YTB iş birliğinde Anadolu Kültür Merkezi açıldı

YTB iş birliğinde Anadolu Kültür Merkezi açıldı

AA / Saher El Hacci - Son Dakika Haberleri

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları, Anatolia Kültür Merkezi, Bülbülzade Vakfı, Suriye, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title