Adaylar Açıklandı, Ak Partili Belediye Başkanı İstifa Etti

Adaylar Açıklandı, Ak Partili Belediye Başkanı İstifa Etti

Adaylar Açıklandı, Ak Partili Belediye Başkanı İstifa Etti
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Konya'da, yerel seçimler için aday gösterilmeyen Hüyük Belediye Başkanı Ak Partili Nusret Akgümüş ve 4 meclis üyesi, partilerinden istifa etti.

Konya'da, yerel seçimler için aday gösterilmeyen Hüyük Belediye Başkanı Ak Partili Nusret Akgümüş ve 4 meclis üyesi, partilerinden istifa etti. Yeniden aday gösterilmeyen Akgümüş, "Ben yeniden aday gösterilmesem bile, aday gösterilen kişi yanlış bir tercih olduğundan istifa ettik" dedi.

Ak Parti dün Konya ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Hüyük Belediye Başkanlığı için mevcut başkan Nusret Akgümüş'ün yerine Mehmet Şahin aday gösterildi. 2009 yılında Hüyük Belediye Başkanlığına seçilen Nusret Akgümüş, Ak Partili belediye meclis üyeleri Sadık Karadağ, Murtaza Kafadağı, Sabit Büyükaslan ve Yılmaz Tecim ile birlikte partisinden istifa etti.

İstifa dilekçelerini noter aracılığıyla partisinin il başkanlığı ve genel merkeze gönderdiklerini söyleyen Akgümüş, "İstifalarla ilgili daha sonra detaylı açıklama yapacağız. Ancak ben yeniden aday gösterilmesem bile, aday gösterilen kişi yanlış bir tercih olduğundan istifa ettik" diye konuştu.

Hüyük Belediyesi'nin meclis üyesi sayısının 4 olduğu öğrenildi. - Konya

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title