'Açıklama YÖK Üyelerine Danışılmadan Yapıldı'

'Açıklama YÖK Üyelerine Danışılmadan Yapıldı'

YÖK Üyesi Prof Dr. İsa Eşme, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın Türban Serbestisi İçin Yeni Düzenlemeye Gerek Olmadığı Yönündeki Açıklamasına Bazı YÖK Üyelerinin Katılmadığını Kaydetti.

'Açıklama YÖK Üyelerine Danışılmadan Yapıldı'

YÖK Üyesi Prof Dr. İsa Eşme, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın türban serbestisi için yeni düzenlemeye gerek olmadığı yönündeki açıklamasına bazı YÖK üyelerinin katılmadığını kaydederek, bir açıklama yapacaklarını bildirdi.


YÖK Başkanı Özcan'ın üniversitelere türbanla girilebilmesi için yeni bir düzenlemeye gerek olmadığı yönündeki yazısına, YÖK üyelerinden tepki geldi. YÖK eski Başkanvekili ve YÖK Üyesi Prof Dr. İsa Eşme, söz konusu açıklamanın YÖK Genel Kurulu'nda görüşülmesi gerektiğini bildirirken, "YÖK üyeleri olarak bu açıklamaya katılmadığımızı dile getirmek amacıyla yarın bir açıklama yapacağız. Birkaç arkadaşımızla bu konu hakkında tartışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

-"GENEL KURULDAN GÖRÜŞ ALINMADI"-

Eşme, söz konusu açıklamada üniversitelerin kolluk kuvvetleri ile eşgüdümlü çalışması gerektiğinin belirtildiğini kaydederek, "Şurası çok kesin ki; Türk Silahlı Kuvvetleri Irak'ın Kuzeyi'ne bir harekat yapıyor, şehitlerimizin haberleri geliyor. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız varken, Genel Kurul'da da hiçbir görüş alınmadan böyle bir açıklamanın yapılmasını manidar buluyorum" dedi. (ANKA)


(ONR/ZG)

Kaynak: ANKA