ABDURRAHMAN DİLİPAK HABERLERİ

ABDURRAHMAN DİLİPAK HABERLERİ

Abdurrahman Dilipak haber, Abdurrahman Dilipak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abdurrahman Dilipak

Abdurrahman Dilipak

Doğum Yeri Osmaniye / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1949 -

Abdurrahman Dilipak Kimdir ?

Abdurrahman Dilipak, 1949 yılında Osmaniye’nin Düziçi ilçesine bağlı Haruniye’de dünyaya geldi. Babasının adı Ali Rıza, annesinin adı Fatma Pakize’dir. Dilipak, 1969 yılında Konya İmam-Hatip lisesini tamamladı. Güzel Sanatlar Akademisine girmek için resim dersleri alsa da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap ve Fars Filolojisi bölümüne girdi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Abdurrahman Dilipak 31.7.2020
AK Parti Genel Sekreteri Şahin: "AK Parti olarak Abdurrahman Dilipak'a dava açmaya hazırlanıyoruz"
AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, "AK Parti olarak Abdurrahman Dilipak'a dava açmaya hazırlanıyoruz.
Abdurrahman Dilipak 31.5.2020
Son dakika haberi | Mavi Marmara'yı anma programı
Yayına İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, Sosyal Doku Onursal Başkanı Nureddin Yıldız, eski Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal ve Filistin Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa katıldı.
Abdurrahman Dilipak 30.5.2020
Mavi Marmara saldırısının 10. yılı
Programa İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, Sosyal Doku Onursal Başkanı Nureddin Yıldız, Eski Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal ve Filistin Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa konuk olacak.
Abdurrahman Dilipak 28.2.2020
Darıca ve Gebze'de programlar iptal edildi
Gebze Belediyesi ve Darıca Belediyesi'nden yapılan açıklamalarda söyleşi programlarının iptal edildiği bildirildi. Gebze Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Kültür sanat etkinlikleri kapsamında 28 Şubat Cuma akşamı düzenlenecek Abdurrahman Dilipak söyleşisi başta olmak üzere 29 Cumartesi günkü THM Konseri ve 1 Mart tarihli Mustafa Ağırman söyleşisi, İdlib'de meydana gelen saldırıda Hakk'a yürüyen kahraman şehitlerimizin aziz hatıralarına saygı çerçevesinde ileri bir tarihe ertelenmiştir.
Abdurrahman Dilipak 20.12.2019
DERSİAD'da, Küresel Finans Sistemi konuşuldu
Ticaret hayatının ihtiyaç duyduğu erdemli iş adamları yetiştirmek amacıyla çalışmalarını yürüten DERSİAD'ın bu haftaki konuğu Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak oldu.
Abdurrahman Dilipak 30.11.2019
"Oksijen deposu kenevirin ekimi teşvik edilmeli"
  PANEL DÜZENLENDİ    İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) Gıda, Tarım Uygulama ve Araştırma Merkezi, kenevir yetiştiriciliği ve endüstriyel önemine dikkat çekmek için bir panel düzenledi. Üniversitenin Halkalı Yerleşkesinde gerçekleşen panelde, kenevirin günümüzde ve gelecekteki yeri, Türkiye'nin ekonomisi, tarımı, gıdası ve geleceği için faydalarının yanı sıra endüstriyel uygulamaları da masaya yatırıldı.İlk kez düzenlenen panele, İZÜ Tarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Bülent Nazlı, Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker, Avrasya Bir Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Yalçın Koçak, Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, Gazeteci-Yazar İsmail Tokalak, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Abdurrahman Dilipak: Konya Kitap Günleri yoğun ilgi görüyorAbdurrahman Dilipak 20.10.2019
Abdurrahman Dilipak: SUBÜ Rektörü Sarıbıyık'a ziyaretAbdurrahman Dilipak 28.8.2019
Abdurrahman Dilipak 16.6.2019
Ezanın aslına iadesinin 69. yıl dönümü
Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak da ezanın Türkçe'ye çevrilmesinin aslında kendilerinin şahsına karşı bir meydan okuma olduğunu söyledi.
Abdurrahman Dilipak 16.6.2019
Ezanın aslına iadesinin 69. yıl dönümü
Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak da ezanın Türkçe'ye çevrilmesinin aslında kendilerinin şahsına karşı bir meydan okuma olduğunu söyledi.
Abdurrahman Dilipak: Diyarbakır'ın fethi kutlandıAbdurrahman Dilipak 26.5.2019
Abdurrahman Dilipak 6.4.2019
Asam Heyetinden Müsiad Malezya'ya Ziyaret
KUALA Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin (MÜSİAD) Malezya şubesi, Gelişen Sekiz Ülke (D-8) heyetiyle birlikte Malezya'ya ziyarete gelen gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak ve Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) temsilcilerini ağırladı.
Abdurrahman Dilipak 3.12.2018
Şanlıurfa Kitap Fuarı'na 300 Bin Ziyaretçi
Ali LEYLAK--ŞANLIURFA-DHA) Şanlıurfa'da 250 yayınevi ile yaklaşık 200 şair ve yazarın katılımıyla düzenlenen 2'nici Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarını 300 bin kişi ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi tarafından 11 Nisan Fuar Merkezinde 2'nci Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı düzenlendi. 10 gün ziyaretçilere açık olan fuarda 200 yazar ile 250 yayınevinin katıldığı şenlikte söyleşi, panel, imza günleri etkinlikleri düzenlendi. Kitap fuarına çocuklarıyla gelen aileler, özellikle indirimli kitapları sıkça almaları dikkat çekti. Kitapseverler ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği fuarın sonun gününde yazarlar Abdurrahman Dilipak, Mustafa Armağan, Ataol Behramoğlu ve Ahmet Şimşirgil kitaplarını imzaladı.
Abdurrahman Dilipak 3.12.2018
Aa'nın "Yılın Fotoğrafları" Oylaması
Abdurrahman Dilipak, Mustafa Armağan ve Ataol Behramoğlu, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasında beğendikleri fotoğrafları seçti.
Abdurrahman Dilipak 2.12.2018
2. Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı'na Yoğun İlgi
Fuarın son gününde Yazarlar Abdurrahman Dilipak, Mustafa Armağan, Ataol Behramoğlu ve Ahmet Şimşirgil söyleşilere katılarak okurlarının kitaplarını imzaladı.
Abdurrahman Dilipak 9.11.2018
İhh'nın Nepal İslam Kültür Merkezi Projesi
İstanbul İHH Kadın Kolları, 15-25 Kasım'da İstanbul Tuğra Otel Kafe'de "Sen Oku Nepal Aydınlansın" konulu kitap kermesi düzenleyecek. Kermesteki satış ve bağışlarından elde edilecek gelir, Nepal'de inşa edilecek İslam Kültür Merkezi için kullanılacak. Kermese, Sibel Eraslan, Abdurrahman Dilipak, Fatma Barbarosoğlu, Emine Şenlikoğlu, Mine İzgi, Taha Kılınç, Güray Süngü, Yıldız Ramazanoğlu, İsmail Kılıçarslan, Metin Karabaşoğlu, Yavuz Bahadıroğlu ve Adem Özköse gibi yazarlar destek verecek.
Abdurrahman Dilipak 9.11.2018
Türkiye'den Nepal'e İslam Kültür Merkezi
Proje kapsamında İstanbul İHH Kadın Kolları, Nepal'in bas¸kenti Katmandu'da azınlık olarak yas¸ayan müslümanların kendilerini sosyal, ekonomik ve siyasi düzlemde gelis¸tirmelerini sagˆlayacak modern imkânlara sahip bir İslam Kültür Merkezi için hayırseverlerin desteklerini bekliyor. Toplam maliyeti 950 bin Euro'yu bulan merkezin yüzde 30'luk bir kısmı kermes, kahvaltı gibi faaliyetler sonucunda tamamlandı. Merkezde; mescit, kafeterya, mutfak, abdesthane, İslami eserlerin sergileneceği sergi salonu, bekleme salonu, kütüphane, ofisler, oturma odaları ve depo gibi alanlar bulunacak. 5 ayrı fayda Merkezin hedefleri arasında ise şunlar bulunuyor: -Nepalli Müslümanlar için dini ve kültürel faaliyetler düzenlemek -Haftalık Kuran, hadis dersleri ve İslami eğitimler için sınıflar oluşturmak -İhtiyacı olan Müslümanlar için mesleki eğitimler düzenlemek -Maddi imkanı yetersiz olan Müslüman hanımlar için evlilik organizasyonu gibi kültürel faaliyetler düzenlemek -Müslümanların okuma ve araştırma ihtiyacını giderecek büyük bir kütüphane kurmak Müslüman olan her şeyini kaybediyor Nepal'de, Müslüman olduğu için ailesi tarafından reddedilen, sosyal hayattan dışlanan, işinden kovulanlar sadece kadınlar değil. Erkekler de Müslüman olur olmaz büyük zorluklara göğüs germek mecburiyetinde kalıyor. İrfan Pokharel o isimlerden biri. İrfan, Brahman sınıfına mensup oldukça itibar gören bir Hindu iken 20 yıl önce İslam'la şereflendiğinde ailesi, arkadaşları, komşuları tarafından dışlanarak yalnızlaştırıldı ve işinden oldu. İslam Kültür Merkezi, İrfan Pokharel gibi Müslümanlara da ayrıca bir umut kapısı aralayacak. Kitap kermesi ve kahvaltı organizasyonu İslam Kültür Merkezi için çalışmalarını sürdüren İstanbul İHH Kadın Kolları, ayrıca 15-25 Kasım tarihleri arasında İstanbul Tuğra Otel Kafe'de "Sen Oku Nepal Aydınlansın" konulu kitap kermesi düzenleyecek. Kermesteki satış ve bağışlarından elde edilecek gelir, Nepal'de inşa edilecek İslam Kültür Merkezi için kullanılacak. Kermese, Sibel Eraslan, Abdurrahman Dilipak, Fatma Barbarosoğlu, Emine Şenlikoğlu, Mine İzgi, Taha Kılınç, Güray Süngü, Yıldız Ramazanoğlu, İsmail Kılıçarslan, Metin Karabaşoğlu, Yavuz Bahadıroğlu ve Adem Özköse gibi yazarlar destek verecek.
Abdurrahman Dilipak 8.11.2018
İhh Nepal'de "İslam Kültür Merkezi" İnşa Edecek
Kermese, Sibel Eraslan, Abdurrahman Dilipak, Fatma Barbarosoğlu, Emine Şenlikoğlu, Mine İzgi, Taha Kılınç, Güray Süngü, Yıldız Ramazanoğlu, İsmail Kılıçarslan, Metin Karabaşoğlu, Yavuz Bağadıroğlu ve Adem Özköse gibi yazarlar destek verecek.
Abdurrahman Dilipak 4.11.2018
Nusaybin'de "İslam ve Kardeşlik" Konferansı
Nusaybin Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamından gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, "İslam ve Kardeşlik" konulu konferans verdi.
Abdurrahman Dilipak: Van'dan Sesleniş' Paneli DüzenlendiAbdurrahman Dilipak 27.10.2018
Abdurrahman Dilipak 29.8.2018
Malazgirt Temalı Resim, Hikâye ve Şiir Yarışmasının 14'üncüsü Gerçekleştirildi
ÜMRANİYE Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Malazgirt temalı 14'üncü geleneksel hikaye, resim ve şiir yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. Yarışmada dereceye girenler ödüllerini Belediye Başkanı Hasan Can ve gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak'ın elinden aldı.
Şu an buradasınız: Abdurrahman Dilipak Haberleri | Abdurrahman Dilipak Kimdir - Haberler - Abdurrahman Dilipak haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Abdurrahman Dilipak kimdir, hayatı ve biyografisi. AK Parti Genel Sekreteri Şahin: AK Parti olarak Abdurrahman Dilipak'a dava
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 17:44:35. #1.15#
title