ABD'de yaşayan Tolga Karel'in 'hayat pahalılığı' isyanı - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

  ABD'de yaşayan Tolga Karel'in 'hayat pahalılığı' isyanı

  Hürriyet - Haberler | Magazin
  ABD'de yaşayan Tolga Karel'in 'hayat pahalılığı' isyanı

  Yaprak Dökümü dizisiyle şöhretin zirvesine çıkan Tolga Karel, her şeyi ardında bırakarak Amerika'ya gitmişti.

  Yaprak Dökümü dizisiyle şöhretin zirvesine çıkan Tolga Karel, her şeyi ardında bırakarak Amerika'ya gitmişti.

  ÖNCE TIR ŞOFÖRLÜĞÜ YAPTI

  Kurduğu sağlık turizmi şirketi iflas edince eşinin ailesinin Illinois eyaletindeki evine taşınan Karel, 2018'de aylık 8 bin dolara TIR şoförlüğü yapmaya başladı.

  Verdiği röportajlarda "Çok yakında şahane bir atılıma girmiş olacağım 80 dolarla başladığım bu serüvenin iki yıl içinde hangi boyuta geldiğini açıklayacağım" diyen ünlü oyuncu önce evini aldı şimdi de Amerika'da Şirket kurdu.

  320 BİN DOLARA  EV ALDI

  Ailesiyle birlikte Florida'ya yerleşen eski oyuncu yeni evinin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Hayalindeki eve kavuştuğunu söyleyen Karel, 'Yeni evimiz... Tüm güzel dilekleriniz için sonsuz teşekkürler hayırlı olsun inşallah! Gu¨zel anılar biriktireceğiz evlatlarımla... Bunca emek, alın teri boşuna değilmiş¸! Rabbim s¸u¨ku¨rler olsun verdigˆin her nefes ic¸in...' mesajıyla mutluluğunu dile getirdi.

  Evine 320 bin dolar ödeyen Tolga Karel Amerika'da kaldığı süre içerisinde 6 TIR satın aldı ve kendi lojistik firmasını kurdu.

  'HER ŞEY KORKUNÇ PAHALI'

  Amerika'da hayal ettiği yaşama kavuşan Tolga Karel, sosyal medya hesabında ülkede artan fiyatlardan ve hayat pahalılığından şikayet etti.

  "Bir konuda gözlemimi paylaşmak istiyorum sevgili dostlar. Amerika'da covid sonrasu yaşam korkunç pahalandı. Yüzde 30'a varan enflasyon rakamları konuşuluyor. Her şey korkunç pahalı. Evler, arabalar... her şey... Hatta Greencard'ı olan birçok Türk dostum, arkadaşım vatandaşlık aldıktan sonra memlekete geri dönmek için adımlar atıyor ve bu konuda onlara hak veriyorum"

  Karel, hayalinin 2026 yılında 100 araçlık bir filo kurmak olduğunu anlatmıştı...

  Hürriyet - Magazin Haberleri
  Haberi Kaydet
  500
  title