Korkutan gelişme! ABD'de Pfizer aşısı yapılan bir sağlık çalışanı hastanelik oldu

Korkutan gelişme! ABD'de Pfizer aşısı yapılan bir sağlık çalışanı hastanelik oldu

Haberler.com - Haberler | Dünya

ABD'nin Alaska eyaletinde, Pfizer ile BioNTech'in geliştirdiği koronavirüs aşısı yapılan bir sağlık çalışanı şiddetli alerjik reaksiyon nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

New York Times (NYT) gazetesinin isimsiz bir kaynağa dayandırdığı haberine göre Alaska eyaletinde bir sağlık çalışanı, Pfizer-BioNTech aşısını olduktan sonra salı günü şiddetli biçimde alerjik reaksiyon gösterdi. Hastaneye kaldırılan kişinin şu anki durumu stabil olarak değerlendirildi.

BENZER DURUM İNGİLTERE'DE DE GÖRÜLMÜŞTÜ

ABD'li sağlık çalışanının aşıya verdiği reaksiyonun, geçen hafta İngiltere'de iki sağlık çalışanında aşıdan sonra görülen reaksiyonlara benzediği ifade edildi. Alaskalı sağlık çalışanının ilaçlara alerjisi olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

ABD'de geçen pazartesi günü yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı toplu aşılama başlamıştı. Pfizer-BioNTech ortaklığında geliştirilen aşı, ilk etapta sağlık çalışanları ve huzurevleri sakinlerine yapılıyor.

GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

Türkiye ise koronavirüs aşısını Çin'den sipariş etti. Türk profesörler Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin kurucusu olduğu Alman BioNTech ile ABD'li ortağı Pfizer'in bulduğu koronavirüs aşısının sipariş görüşmeleri ise henüz devam ediyor.

Korkutan gelişme! ABD'de Pfizer aşısı yapılan bir sağlık çalışanı hastanelik oldu
Haber Yorumları (30)
POYRAZ: Aşı güvenli diyenler fazla fazla yapın bizim yerimizede kullanın elinize kuvvet??
SAYKO: Nyt isimsiz bir haber kaynağına dayandırmış. Bu haberde dikkat edilecek tek nokta bu. Nyt yalan habere imza atmış. Saftirik kişilerde buna inanıp aaaa aşı dokunmuş diyecekler..
MARTO: Aşı eyidir çin en eyidir. Barutu bile çin buldu. Füze neriye giderdi barut olmasazdı
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title