ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu

ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu

24.11.2020 16:10 | Son Güncelleme: 16.12.2020 16:13

ABD'nin Utah eyaletinde çölün ortasında yere dikilmiş olarak bulunan gizemli blok eyalette merak uyandırdı. Yetkililer, çölde bulunan bloğun Stanley Kubrick'in 1968 yılında yönettiği 2001: A Space Odyssey filmindeki bloklara benzerliği sebebiyle bir hayran tarafından dikildiğini tahmin ediyor.

ABD'nin Utah eyaletinde çölün ortasında dikili olarak keşfedilen metal blok eyalette paniğe neden oldu. Boyu 3,6 metre olan bloğun helikopter tarafından fark edildiği öğrenildi. Metal bloğu tespit eden helikopter pilotu yaptığı açıklamada "Uçmaya başladığımdan bu zamana kadar karşılaştığım en tuhaf şey" dedi.

UZAY FİLMİNDEKİ BLOKLARA BENZETİLDİ

Yetkililer, çölde bulunan bloğun Stanley Kubrick'in 1968 yılında yönettiği 2001: A Space Odyssey filmindeki bloklara benzerliği sebebiyle bir hayran tarafından dikildiğini tahmin ediyor. Utah Halk Sağlığı yetkilileri konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Hangi gezegende olursanız olun, federal olarak yönetilen kamu arazilerine izin almadan yapı veya sanat eserleri kurmak yasa dışıdır" dedi.

ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu
2001: A Space Odyssey filmindeki blok

YETKİLİLER HALKTAN BİLGİ TALEP EDİYOR

Bloğun gizemini çözmek isteyen yetkililer, sosyal medya adreslerinden görüntü ve fotoğraf yayınlayarak halktan bilgi talep ediyor.

ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu
ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Doğruluk Kontrolü
İlk olarak ABD'de görülen, 2001: A Space Odyssey filmindeki monolite benzetilen metal blokların, filmin hayranları tarafından dikildiği iddiası
YANLIŞDOĞRU
BULGULAR

ABD'de bulunan metal bloğun, 2001: A Space Odyssey filmindeki monolite benzemesi nedeniyle filmin hayranları tarafından dikildiği ileri sürüldü.

Blok daha sonra Romanya, Almanya, Kolombiya, İspanya, Hollanda ve İngiltere'de de görüldü.

Bloğun Netflix'e hazırlanan bir şov için dikildiği ortaya çıkt

Haber Yorumları (32)
YAHYA: ''. . . kamu arazilerine izin almadan yapı veya sanat eserleri kurmak yasa dışıdır. '' diyenler bunu bizim ülkeyi 18 senedir yönetenlere izah etsinler :)
İSİMSİZ: Nedense bu olaylar hep abd''de oluyor, düşündürücü. .
...: abi şu amerikalılara gerçekten kafasına bayılıyorum ya adamlar 10 numara yaşıyor
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title