Aa Istanbul Photo Awards 2016" Yarışma Sergisine Yoğun İlgi

Aa Istanbul Photo Awards 2016" Yarışma Sergisine Yoğun İlgi

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Sergiyi gezme detayları Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen'in açıklamaları UMED Başkanı Aslan Değirmenci'nin açıklamaları "AA Istanbul Photo Awards 2016" yarışma sergisine yoğun ilgi Anadolu Ajansı tarafından organize edilen, geçen yıl dünya kamuoyunda ses getiren olayların anlatıldığı 30 fotoğraf karesinin yer aldığı sergiyi, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Esen ile UMED Başkanı Değirmenci de ziyaret etti Dünyaca ünlü jüri üyelerince seçilen fotoğrafların bulunduğu sergi, AA ekibince özel kamera ile 360 derece açıyla görüntülendi Anadolu Ajansının (AA) bu yıl ikincisini düzenlediği "Istanbul Photo Awards 2016" yarışmasının ilk sergisi, ziyaretçilerin beğenisini topluyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
Sergiyi gezme detayları
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen'in açıklamaları
UMED Başkanı Aslan Değirmenci'nin açıklamaları "AA Istanbul Photo Awards 2016" yarışma sergisine yoğun ilgi
Anadolu Ajansı tarafından organize edilen, geçen yıl dünya kamuoyunda ses getiren olayların anlatıldığı 30 fotoğraf karesinin yer aldığı sergiyi, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Esen ile UMED Başkanı Değirmenci de ziyaret etti
Dünyaca ünlü jüri üyelerince seçilen fotoğrafların bulunduğu sergi, AA ekibince özel kamera ile 360 derece açıyla görüntülendi
Anadolu Ajansının (AA) bu yıl ikincisini düzenlediği "Istanbul Photo Awards 2016" yarışmasının ilk sergisi, ziyaretçilerin beğenisini topluyor.

AA Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Mutanoğlu ve çok sayıda katılımcı tarafından Ankara Cer Modern Sanatlar Merkezi'nde 26 Nisan'da açılışı yapılan sergide, 2015 yılında dünya kamuoyunda ses getiren olayların görsel bir özetini anlatan 30 fotoğraf yer alıyor.

Şanghay Fotoğraf Merkezi Direktörü, Pulitzer ödüllü Liu Heung Shing, Getty Images yöneticisi Georges de Keerle, AFP Fotoğraf Dağıtım ve İş Geliştirme Direktörü Michel Scotto, World Press Photo ödüllü Guillaume Herbaut, AA Görsel Haberler Yayın Yönetmeni Ahmet Sel, AA Fotoğraf Haberleri Editörü Fırat Yurdakul, son 25 yılda dünyada hemen hemen tüm savaş ve çatışmaları yerinde izleyen dünyaca ünlü foto muhabiri Laurent Van der Stockt, ABD Ulusal Basın Fotoğrafçıları Birliğinin 2013'te "Yılın Fotoğraf Editörü" seçtiği Newsweek Fotoğraf Editörü James Wellford, Le Monde Gazetesi Fotoğraf Direktörü Nicolas Jimenez, Pulitzer ödüllü ve "Istanbul Photo Awards 2015 - Yılın Fotoğrafı" ödülünün sahibi Daniel Berehulak'tan oluşan jüri üyelerince değerlendirilen fotoğraflar, ziyaretçilerin de ilgisini çekiyor.

Esen ve Değirmenci sergiyi ziyaret etti

Sergiyi gezen Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, AA'nın yaptığı çalışmaları çok başarılı bulduklarını söyledi.

Yarışma kapsamında seçilen ve sergide yer alan fotoğrafların çok etkileyici olduğunu anlatan Esen, "İnsan kendisini olayın içindeymiş gibi hissediyor. Özellikle birinci seçilen Suriyeli çocuğun dramını anlatan fotoğrafı gördüğümde yüreğimde bir acı hissettim. Savaşın en büyük mağduru kadınlar ve çocuklardır. Bu fotoğraf, Suriye rejiminin yaptığı zulümleri dünyaya yansıtıyor, umarım durdurmak için de bir vesile olur." diye konuştu.

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Başkanı Aslan Değirmenci de AA'nın sadece haber ve fotoğraflarıyla değil, uluslararası organizasyonlarıyla da dikkati çektiğini bildirdi.

AA'nın sergi ile dünyaya önemli mesaj verdiğini aktaran Değirmenci, "İsterdik ki bu karelerde gülümseyen çocuklar olsun ama maalesef Orta Doğu başta olmak üzere bir çok ülkede küresel emperyalizmin meydana getirdiği ırkçı saldırılar nedeniyle bu tür fotoğraflara tanıklık ediyoruz. Bu sergiyle inşallah bu zulüm görüntüleri son bulur." ifadelerini kullandı.

İnsan yaşamındaki dramı, hüznü, sevinci anlatan fotoğrafların yer aldığı sergi, AA ekibi tarafından özel kamera ile 360 derece açıyla da görüntülendi.

Kaynak: AA