9. Hamurdan Hayaller Yarışması Başladı

9. Hamurdan Hayaller Yarışması Başladı

Play-Doh, bu yıl geleneksel hale gelen Hamurdan Hayaller Yarışması'nın 9.sunu gerçekleştiriyor.

9. Hamurdan Hayaller Yarışması Başladı

Dünyanın dört bir yanında her yaştan çocuğun evlerinde ve okullarında zevkle oynadığı ve bir klasik haline gelen Play-Doh'nun rengarenk oyun hamurları ve birbirinden eğlenceli setleriyle hayal güçlerini ifade eden çocukların heyecanla beklediği yarışmaya katılımlar 17 Mart tarihine kadar devam edecek.

Miniklerin yaratıcılığının değerlendirileceği yarışmanın jüri üyeleri arasında; moda tasarımcısı Arzu Kaprol, ressam Bedri Baykam, tasarımcı Derin Sarıyer, ünlü fotoğrafçı Nihat Odabaşı ve Mimar Sinan Üniversitesi Heykel Bölüm Başkanı Vedat Somay gibi Türkiye'nin farklı sanat dallarından en yaratıcı isimler yer alıyor.

4-7 yaş arasındaki çocukların katılımına açık olan Hamurdan Hayaller Yarışması'na başvurmak için çocukların Play-Doh oyun hamurlarıyla yaptıkları yaratıcı şekillerin fotoğrafını çekip www.hamurdanhayaller.com'a yüklemek veya info@hasbro.com.tr'ye e-mail olarak göndermek yeterli. Çocuklar ayrıca Şubat ve Mart aylarında İzmir, Ankara ve İstanbul'daki AVM'lerde gerçekleşecek eğlenceli Play-Doh etkinliklerine katılarak da yarışmaya başvuruda bulunabilecekler. AVM etkinlikleri 9-10 Şubat tarihlerinde İstanbul Carrefour İçerenköy ve İstanbul Metrocity'de, 16-17 Şubat tarihlerinde İstanbul Buyaka ve İzmir Ege Park Mavişehir'de, 23-24 Şubat'ta İstanbul Beylikdüzü Migros AVM ve İzmir Optimum Outlet'te, 2-3 Mart tarihlerinde İstanbul İstinye Park ve Ankara ANKAmall'da ve son olarak 9-10 Mart tarihlerinde İstanbul Capitol ve Ankara Cepa'da yapılacak.

Kazananların 29 Mart 2013'te açıklanacağı Hamurdan Hayaller Yarışması'nda her yaş kategorisinde birinci olanları 'boylarınca oyuncak ödülü', 2.ve 3.leri ise Play-Doh'dan sürpriz hediyeler bekliyor. Yarışmadaki en yaratıcı çocuğu bekleyen büyük ödül ise iPad Mini!