Arzu Kaprol Haberleri

Arzu Kaprol haber, Arzu Kaprol son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arzu Kaprol - 28.06.2021
Kültürel Miras Fuarı sona erdi
"Türk mutfağı dünyaya aktarılamıyor" 'Gastronomide Kültürel Miras' başlıklı oturumun moderatörlüğünü Gastronomi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe gerçekleştirdi. Oturuma sırasıyla Devlet Tiyatroları Sanatçısı Hakan Meriçliler, Fotoğrafçı Mehmet Ateş ve Uzman Psikolog/Ressam Filiz Zekioğlu katıldı. Hakan Meriçliler, "Yeme ve içmeyi çok seven biriyim. Yemek yemek beni harekete geçiriyor. Türk mutfağı çok zengin fakat mutfağımızı iyi tanıtamıyor ve pazarlayamıyoruz" dedi. Türkiye'nin çok geniş bir coğrafyada yer aldığına değinerek sözlerine başlayan Mehmet Ateş, "Türk mutfağına tadabileceğimiz birçok lezzet var. Türkiye birçok medeniyetin birleştiği bir yer fakat gerek sosyal medyada, gerekse dünyaya aktarımı konusunda ön plana çıkamıyoruz" dedi. Filiz Zekioğlu ise konuşmasında, psikolojinin yemeğe etkisinden bahsetti ve ekledi: "Zararlı gıdalar tükettiğimizde hem fizyolojimiz hem de ruhsal durumumuz olumsuz etkileniyor" dedi. Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün düzenlemiş olduğu panelde ise Vakıflar envanter modülünden ve Türkiye'deki yapmış oldukları restorasyon çalışmalarından bahsetti. 'Kültürün moda üzerindeki etkilerine yer verildi' Tasarımı kıyafet mimarlığı olarak tanımlayan, zamansız kıyafet ve aksesuarlar yaratarak geleceğin moda kültürüne göndermeler yapan Moda Tasarımcısı Arzu Kaprol, Yüksek Mimar Restorasyon Uzmanı, İç Mimar Aslı Arıkan Dayıoğlu, Tasarımcı Omar Baban ile birlikte kültür ve sanat sohbeti yaptı, tasarımda kültürel öğelerin etkisini anlattı.
Arzu Kaprol - 21.05.2021
Trendyol, Türk Modası Benim Hareketi ile tasarımcıların yanında
Aralarında Deniz Marşan, Arzu Kaprol, Mehtap Elaidi, Nihan Peker, Özlem Kaya, Özlem Süer, Selma Çilek, Tanju Babacan, Niyazi Erdoğan ve Tuvana Büyükçınar'ın da yer aldığı MTD üyesi 40 tasarımcının renkli ve özgün tasarımlarına Trendyol'un Türk Modası Benim Butiği'nden ulaşılabiliyor.
Arzu Kaprol - 05.11.2020
İtalyan Tasarım Günleri başladı
Dijital ortamda yayınlanacak panellerde İtalyan tasarımcılara, moda tasarımcısı Arzu Kaprol, mimar Han Tümertekin ve Alper Derinboğaz, tasarımcı Neslihan Işık, küratör Efe Korkut Kurt ve kreatif danışman Can Remzi Ergen gibi isimler eşlik edecek.
Arzu Kaprol - 08.10.2020
Pandemi nedeniyle ertelenen İtalyan Tasarım Günleri 5 Kasım'da başlayacak
Online panellerde İtalyan tasarımcılara Modacı Arzu Kaprol, Mimar Han Tümertekin ve Alper Derinboğaz, Tasarımcı Neslihan Işık, Küratör Efe Korkut Kurt ve Kreatif Danışman Can Remzi Ergen gibi isimler eşlik edecek.
Arzu Kaprol - 28.02.2020
Oyuncak müzesi açmak için "sandıktan çıkan" gelinlikleri sergileyecekler
Sergide ünlü moda tasarımcısı Arzu Kaprol'un annesi tarafından yıllar önce dikilen gelinliklerin de yer aldığını belirten Özyazıcı, "Sandıktan çıkan gelinliklerin kumaşları şu anda bulunmuyor.
Arzu Kaprol - 18.11.2019
Design Week Turkey'e 61 bin kişi ile rekor katılım
4 gün süren etkinlik boyunca 100'den fazla konuşmacı ve 150'nin üzerinde tasarımcı, 34 panel ve konferans ile 53 sergi ve atölye çalışmalarında katılımcılarla buluştu. Katılımcılar, ana teması "Tasarımın Ötesinde" olan etkinlikte, İngiliz endüstriyel tasarımcı Sebastian Bergne, London Design Festival Direktörü Ben Evans, Hollandalı sanatçı ve yenilikçi Daan Roosegaarde, otomobil tasarımcısı Niels van Roij, Tayvan Medikal Tasarım Birliği Başkanı Kevin C. TSeng, International Forum Design Üst Yöneticisi (CEO) Ralp Wiegmann, mimar Melike Altınışık, moda tasarımcısı Arzu Kaprol ve Hakan Akkaya, ekonomist Emre Alkin gibi konuşmacıları dinleme fırsatı buldu.
Arzu Kaprol - 04.05.2018
Toçev Ve Arzu Kaprol, Puduhepa İçin Buluşuyor
Puduhepa, aynı topraklarda doğduğu kız kardeşlerinin geleceği için binlerce yıl sonra geri döndü.
Arzu Kaprol - 23.04.2018
Tekstilde İnovasyon 200 Milyon Dolar Ciro Getirecek
Lüleburgaz, Gaziantep ve ABD'de de üretim tesisleri bulunan Mogul AŞ'nin Üst Yöneticisi (CEO) Serkan Göğüş, üretime henüz bir yıl önce başlamalarına rağmen Madaline'a hazır giyim ve tekstil firmalarından çok yoğun bir ilgi olduğunu ifade etti. Arzu Kaprol liderliğindeki tasarımlar büyük ilgi gördü Lüleburgaz'da toplam 75 milyon dolarlık stratejik bir yatırımla endüstri 4.
Arzu Kaprol - 16.04.2018
Sustainable Brands 2018 İçin Geri Sayım
Bu yıl da Sustainable Brands'in değişmeyen moderatörü Thomas Kolster'in yönetiminde gerçekleşecek konferansta; Vincent Avanzi, Arthur Woods, Jacob Benbunan ve Paul Twivy gibi öne çıkan konuşmacıların yanı sıra BASF Global Sürdürülebilirlik Direktörü Manuela Werner, P&G Global Fairy Genel Müdürü Elvan Önal, Unilever Türkiye Başkan Yardımcısı Kamuran Uçar, Ülker Türkiye Başkanı Mete Buyurgan, Moda Tasarımcısı Arzu Kaprol, Philips Aydınlatma Ortadoğu ve Türkiye Başkanı Göktuğ Gür, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu, , Kordsa CEO'su Ali Çalışkan ,Bilim İnsanı Dr.
Arzu Kaprol - 20.12.2017
"Tahir İle Zühre" Bir İlke İmza Attı, Ayakta Alkışlandı!
Duygu Varlıer'in yapımcılığını, Onur Turan'ın yönetmenliğini üstlendiği müzikalin oyuncu kadrosunda; Ayça Varlıer, Barbaros Büyükakkan, Seyyal Taner, Renan Bilek, Can Bora Genç, Kenan Dağaşan ve Zafer Erdaş yer alıyor. Usta kalem Şefik Onat tarafından yazılan müzikalin besteleri Eylem Pelit'in, kreatif iletişim direktörlüğü Aslı Varlıer Pelit'in, koreografisi ise Nur Sonbahar'ın imzasını taşıyor. Mekân sponsorluğunu Zorlu PSM'nin üstlendiği müzikalin sanatçı kostümlerinin sponsorluğu, aynı zamanda kostümleri hazırlayan Arzu Kaprol'e, orkestra kostümlerinin sponsorluğu Hatemoğlu'na, medya sponsorluğu ise Best FM'e ait.
Arzu Kaprol - 24.11.2017
2017'yi 121 Milyon Dolar Ciroyla Kapatmayı Hedefliyoruz"
Türkiye'nin, hazır giyim ve tekstil üretiminde en önemli ham maddelerden biri olan pamuğun yarısını ithalat ettiğini vurgulayan Göğüş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye, dünyanın üçüncü pamuk ithalatçısı konumunda bulunuyor. Yıllık 1,4 milyon ton pamuk ihtiyacı olduğu halde 750- 800 bin ton kadar üretimimiz var. Aradaki farkı yurt dışından karşılıyoruz ve pamuk ithalatı için 2,5 milyar dolara yakın döviz harcıyoruz. Ülkemizin stratejik öneme sahip sektörleri olan hazır giyim ve tekstil için pamuğa alternatif çözümler bulmak zorundayız. Nonwowen kumaş, bu noktada, insan sağlığına uygun yapısı, maliyet avantajı, tedarik ve uygulama kolaylığı ile girişimcilerimize önemli bir fırsat sunuyor." Moda tasarımcısı Arzu Kaprol da nonwowen kumaşın yeni bir teknolojik malzeme, hem de uygulama kolaylığı ile hazır giyim ve tekstil üretiminde çok önemli bir alternatif olduğunu söyledi.
Arzu Kaprol - 02.11.2017
"Adım Adım" İyilik Peşindeki Koşu Hızlı Başladı
Arzu Kaprol, Cezmi Baskın, Demir Demirkan, Fırat Tanış, Funda Eryiğit, Füsun Erbulak, Hakan Vreslaka, İlker Ayrık, Janset, Jozi Zalma, Meriç Aral, Metin Uca, Leman Sam, Levent Üzümcü, Niyazi Koyuncu, Orhan Aydın, Özgür Mumcu ve Sevinç Erbulak farkındalık sağlamak üzere bu seneki koşu kampanyalarına destek oluyor.
title