​"İyilik Bebekleri" sergisi Akasya Acıbadem'de sergilenmeye başladı

​"İyilik Bebekleri" sergisi Akasya Acıbadem'de sergilenmeye başladı

​'İyilik Bebekleri' sergisi Akasya Acıbadem'de sergilenmeye başladı
Bültenler - Haberler | Güncel

Çocukluk döneminde gerçekleşen organ nakillerinin önemine dikkat çekmek için Organ Nakilleri Bilinçlendirme ve Geliştirme Derneği yararına hazırlanan "İyilik Bebekleri" sergisi Akasya Acıbadem'de…

Haldun Dormen, Nebahat Çehre, Selçuk Yöntem, Kerem Tunçeri, Saba Tümer ve pek çok önemli isim sergi için özel tasarlanan bez bebeklerle poz vererek organ bağışına ilişkin mesajlarını iletti. 41 ünlü ismin "Hayata İyilik Kat" sloganıyla destek verdiği sergi 11 – 22 Nisan tarihleri arasında ziyaret edilebilir.


Sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimlerinin imza attıkları "İyilik Bebekleri" projesi daha önce sergilendiği Akmerkez ve Akbatı AVYM'de önemli bir farkındalık yaratmıştı. Bu kez Akasya Acıbadem, organ bağışı bekleyen çocuklara dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak için "İyilik Bebekleri" sergisini ziyaretçileriyle buluşturuyor. "İyilik Bebekleri" projesi, toplumsal sorunlara çözüm üretmek amacıyla çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarına destek olmayı ve kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Bu "iyilik" hareketinin temsilcileri, bu yıl ilk kez destekleyeceği sivil toplum kuruluşu olarak, Türkiye genelinde organ bağışı konusunda önemli çalışmalar yapan Organ Nakilleri Bilinçlendirme ve Geliştirme Derneği'ni belirledi. Dernek yararına, Türkiye'nin dört bir yanını gezecek ve organ nakli konusuna dikkat çekecek "İyilik Bebekleri" sergisi oluşturuldu. Sergi, projeye katkıda bulunan ünlülerin oyuncak bebeklerle görüntülendiği fotoğraflardan ve organ nakline ilişkin mesajlarından oluşuyor. Proje, bu yolla organ naklini gündeme getirirken bir yandan da oyuncak bebeklerin satışıyla derneğe ekonomik katkı da sağlamayı hedefliyor.

Çocuklara sağlıklı bir gelecek sunmayı amaçlayan projeye 41 ünlü isim can verdi. Bu isimler; Ahu Sungur, Alper Uçar, Prof.Dr. Arzu Kunt, Aslı Şen, Asuman Krause, Atiye, Ayşe Arman, Ayşe Kucuroğlu, Ayşe Tolga, Ayşe Kızılöz, Beki İkala Erikli, Carlos Martin, Deniz Akkaya, Deniz Berdan, Dilara Endican, Ediz Hun, Emek-Sadettin Saran, Ebru Şallı, Eda Taşpınar, Gripin, Gül Gölge Saygı, Haldun Dormen, Hande Kazanova, Hakan Mengüç, Kerem Tunçeri, Kürşat Başar, Prof.Dr. K. Yalçın Polat, Mithat Can Özer, Metin Hara, Nebahat Çehre, Oylum Talu, Pakize Suda, Pınar Altuğ Atacan, Selda Alkor, Selçuk Yöntem, Soner Sarıkabadayı, Saba Tümer, Şahika Ercümen, Tuna Kiremitçi ve Zeynep Beşerler.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title