Haberler

Tepki çeken görüntü! Koyunları sokak ortasında kestikleri yetmezmiş gibi bir de kanlarını yola akıttılar

Güncelleme:

Adana'da yabancı uyruklu kişilerin çoğunlukta olduğu bir mahallede kayda geçen görüntüler bu kadarına da pes dedirtti. Kasap dükkanının önündeki kaldırıma yatırılan koyunların usulsüz şekilde kesilerek kanlarının caddeye akıtıldığı görüldü. Görüntüler üzerine Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, söz konusu işletmeyi mühürledi.

Adana'da kayda geçen görüntülerde kasap dükkanının önündeki kaldırıma yatırılan koyunların hiçbir hijyen tedbiri alınmadan kesildiği anlar tepki topladı. Vatandaşları isyan ettiren görüntülere kulak veren belediye ekipleri ise işletmeyi mühürledi. Ancak iş yerinin kaçak olup olmadığı konusunda bir bilgi verilmediği öğrenildi.

O ANLARI ÇOK NORMAL BİR DAVRANIŞ GİBİ KARŞILADILAR

Yabancı uyruklu kişilerin yoğun olarak yaşadığı ve adeta başka bir ülkeyi andıran mahalledeki kasap dükkanının önündeki kaldırıma çok sayıda koyunun yatırıldığı ve tek tek boyunlarının kesildiği görüldü. Can çekişen hayvanların kanları oluk oluk yola akmaya başladı. O sırada caddeden geçen yayalar ve sürücüler ise hiçbir şey olmamış gibi geçip gitti.

HİJYENDEN UZAK GÖRÜNTÜLER TEPKİ TOPLADI

İnsan sağlığının hiçe sayıldığı ve hiçbir hijyen tedbiri alınmadan yapılan usulsüz kesim işlemi sosyal medyada tepki topladı. Her gün binlerce insanın ayak bastığı sokaklarda kesilen hayvanların temizlikten uzak görüntüleri mide bulandırdı.

İŞLETME ZABITA TARAFINDAN MÜHÜRLENDİ

Kesim, sağlık açısından risk taşımasının yan sıra çevre kirliliğine de neden oluyor. Kan temizleme işlemi için bir kişinin elindeki hortumla kendince temizlik yaptığı görüldü. Bölgede yaşayan ve bu durumdan rahatsız olan vatandaşlar ise Tarım ve Orman Bakanlığı ve belediye yetkililerinin bir an önce harekete geçerek artık normalleştirilmiş bu görüntüye bir son vermesini istedi.

Görüntülerin sosyal medyada kısa sürede yayılmasının ardından Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, işletmeyi mühürleyerek kapattı.

Kaynak: Haberler.com / Eymen Dursun - 3.Sayfa

Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Adana PES Çevre Hukuk 3.Sayfa Yaşam Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

500

Yorumlar (26)

Ben bilmemm:

Daha film yeni başlıyor. Bu fragman. Siz 10-15 sene sonra görün Ortadoğu ülkesi Türkiye'yi. Mülteciler ne filmler çevirecek daha. Sonra ağlamak yokkkk.

477
11
yanıtYanıtla
Güven önemlş:

işid sanki

yanıt3
yanıt0
Doğrucu:

Müslümanlara göre normaldir.. hele kurban bahramını izleyin ne reziller iyice görün

106
233
yanıtYanıtla
Doğrucu davut:

elhamdulıllah muslumanım ama dogru bulmuyorum herseyı dıne baglama

yanıt117
yanıt14
CENGAVER:

Ah reis ah herşey iyi güzelde bu mülteci hatasını yapmayacaktın. Bu hata seni bitirecek benden söylemesi.

194
2
yanıtYanıtla
Spartacüs MartinLuther:

Ne herşey iyi Titanici görmeye giden ekip yakında Türkiye'ye uğrayacak

yanıt29
yanıt8
Özcan Özcan:

GERÇEK İSLAM BU NEYE ŞAŞIRIYORSUNUZ.İSLAMDA İNSANA,HAYVANA ACIMA YOKTUR.

31
159
yanıtYanıtla
Spartacüs MartinLuther:

Bravo gerçekler acıdır. Tanrının yarattığını öldürmek ortaçağ zihniyetidir.Birde iyi bir gelişme olsun kurban kesicem demek ah ah....

yanıt21
yanıt42
Spartacüs MartinLuther:

İslam merhamet dini olsaydı kesinlikle öldürme kan olmazdı.O yüzden allauakbar diyip askerlerimizi kurbanlık koyun gibi kestiler zamanında. Müslümanlardan ne kadar uzak o kadar rahat.

yanıt10
yanıt29
Şahin Gözlü:

sixdir pxzvn

yanıt3
yanıt1
Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title