Ömür hemşireyi öldüren Rahmi Uygun'un 2009 yılında eniştesini vurduğu ve 10 yıl cezaevinde yattığı ortaya çıktı - Haberler
Haberi Paylaş

Ömür hemşireyi öldüren Rahmi Uygun'un 2009 yılında eniştesini vurduğu ve 10 yıl cezaevinde yattığı ortaya çıktı

Demirören Haber Ajansı - 3. Sayfa
 - Güncelleme:

İstanbul Kartal'daki aile sağlığı merkezinde çalışan hemşire Ömür Erez'i başından vurarak öldüren cani Rahmi Uygun hakkında yeni bir detay ortaya çıktı. Uygun'un 2009 yılında eniştesini tabancayla vurduğu için "kasten adam öldürmeye teşebbüs" suçundan 10 yıl cezaevinde kaldığı belirlendi.

İstanbul Kartal'da yaşanan cinayet Türkiye'nin kanını dondurdu. Aile sağlığı merkezinde hemşire olarak çalışan Ömür Erez'i tabancayla vurarak öldüren katil Rahmi Uygun'la ilgili ortaya çıkan yeni detay ise tüyleri ürpertti.

Adliyeye sevk edilen katilin, 2009 yılında eniştesini tabancayla vurduğu için 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 10 yıl cezaevinde kaldığı belirlendi. Zanlının cezaevinden çıktıktan sonra internet üzerinden Ömür Erez'le tanıştıkları tespit edildi.

Ömür hemşireyi öldüren Rahmi Uygun'un 2009 yılında eniştesini vurduğu ve 10 yıl cezaevinde yattığı ortaya çıktı

Polis soruşturması sonucu zanlının, ruhsatsız silah bulundurmak suçundan hakkında bir yıl hapis cezası kesinleşince cezaevine gireceği için ailesine ait olduğunu iddia ettiği 187 bin lira parayı Ömür Erez'e emanet ettiğini söylediği belirtildi.

Rahmi Uygun'un poliste verdiği ifadesinde "Ona parayı verdim. Cezaevine gireceğim bana para lazım olur. Sen bana gönderirsin dedim. Ancak hapse girdikten sonra bana hiç para göndermedi" dediği öğrenildi.

Ömür hemşireyi öldüren Rahmi Uygun'un 2009 yılında eniştesini vurduğu ve 10 yıl cezaevinde yattığı ortaya çıktı

2021 yılının Ekim ayında cezasını tamamlayarak tekrar serbest kalan Rahmi Uygun ile Ömür Erez'in arasının bu para alışverişi nedeniyle bozulduğu sürekli tartışmaya başladıkları öğrenildi.

Polis soruşturması sonucu telefondaki son tartışmalarının ardından bir otobüse binerek İstanbul'a gelen Rahmi Uygun'un Bağcılar'da hastanede tedavi gören arkadaşı Y.Ö.'nün yanına gittiği ve "Kartal'a gitmem lazım. Bana yardımcı olabilir misin dediği " tespit edildi. Bu sırada Y.Ö.'nün yanında bulunan Musa T.'nin "Abi ben seni götüreyim" diyerek saldırganla birlikte Kartal'a gittiği belirlendi. Burada Musa T., otomobili bir kaç sokak arkada park ederek beklerken Rahmi Uygun'un cinayeti işlediği belirlendi.

Ömür hemşireyi öldüren Rahmi Uygun'un 2009 yılında eniştesini vurduğu ve 10 yıl cezaevinde yattığı ortaya çıktı

Cinayet Büro Amirliğinde ifade veren şüpheli Rahmi Uygun ise işlediği cinayeti itiraf ederken, tüm detayları polislere anlattı. "Cezaevinden çıktıktan sonra tanıştığı Ömür Erez'le ilişkimiz başladı. Ona kardeşimden daha çok güveniyordum. Evlenmeyi düşünüyordum. Ruhsatsız silah yüzünden bir yıl hapis cezam kesinleşince, aileme ait olan 187 bin lirayı ona vererek, bana arada sırada para göndermesini istedim. Ancak cezaevine girdikten sonra bana hiç para göndermedi. Ona çok kızmıştım" dediği kaydedildi. Para yüzünden sık sık tartıştıklarını anlatan Rahmi Uygun "Son tartışmamızın ardından Konya'dan İstanbul'a geldim. Niyetim onunla konuşmaktı. Ancak aramızda yine tartışma çıktı. Bana hakaret etmeye başlayınca kendimi kaybettim." dediği öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan daha önceden 20 suç kaydı bulunduğu öğrenilen şüpheli Rahmi Uygun, Musa T. ile birlikte adliyeye sevk edildi.

Demirören Haber Ajansı / 3. Sayfa

İstanbul, Kartal, 3. Sayfa, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Güray Dilli :

Aile salığı merkezine silahla girmek ,bu kadar serbest mi ? Bari güvenlik olaydı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title