Haberler

Kral ve Travis oyununun terör örgütü propagandası yapılacağı istihbaratı üzerine iptal edildiği ortaya çıktı

Güncelleme:

İstanbul Şişli'de sahnelenmesi iptal edilen Kral ve Travis oyununun terör örgütü propagandası yapılacağı istihbaratı üzerine yasaklandığı, yasaklanmanın oyunun Kürtçe olması sebebiyle yapılmadığı ortaya çıktı.

İstanbul Şişli'de Şano Ar tarafından Kürtçeye çevrilen ve 1 saat kala sahnelenmesi iptal edilen Kral ve Travis oyunun terör örgütü propagandası yapılacağı istihbaratı üzerine yasaklandığı, yasaklama kararının iddiaların aksine oyunun Kürtçe olması sebebiyle verilmediği ortaya çıktı.

SAHNELENMESİNE 1 SAAT KALA İPTAL EDİLDİ

Şano Ar tarafından Kürtçeye çevrilerek Deniz Özer ile Bahoz Özsunar tarafından sahnelenen "Qral û Travîs" (Kral ve Travis) oyununun, Gaziantep ve Ağrı'nın ardından İstanbul'da da sahnelenmesi yasaklandı. Dün akşam Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde sahnelenmesi beklenen oyun başlamasına 1 saat kala iptal edildi.

Kral ve Travis oyununun terör örgütü propagandası yapılacağı istihbaratı üzerine iptal edildiği ortaya çıktı

İPTAL SEBEBİ OYUNUN KÜRTÇE OLMASI DEĞİL, TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI İSTİHBARATIYMIŞ

Yasak kararı sonrası oyunun Kürtçe olması sebebiyle yasaklandığı ileri sürülürken, bu iddiaların gerçek olmadığı ortaya çıktı.

Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur'un ulaştığı bilgilere söz konusu yasak kararı, oyunda terör örgütü propagandası yapılacağı istihbaratı üzerine verildi. Yasak kararının oyunun Kürtçe olması sebebiyle alınmadığı ortaya çıktı.

Kral ve Travis oyununun terör örgütü propagandası yapılacağı istihbaratı üzerine iptal edildiği ortaya çıktı

Kaynak: Haberler.com / 3.Sayfa

İstanbul Travis Şişli Hukuk 3.Sayfa Toplum Kültür Sanat Haberler

Bakmadan Geçme

Milli Bayramlar: Milli Bayramlarımız nelerdir? Milli bayramlarımız kaç tanedir, hangileridir? Milli bayramların isimleri ve tarihleri! Hal Ekleri nelerdir? İsmin hal ekleri nelerdir? Hal ekleri cümle içerisinde örnekler ve konu anlatımı! Kaç tane hal eki var? Hacet duası okunuşu! Hacet namazı duası nasıl okunur? Hacet duası nasıl yapılır? Hacet duası Arapça ve Türkçe yazılışı! Galatasaray'ın kaç şampiyonluğu var? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? Cleveland Cavaliers Orlando Magic NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! New York Knicks Philadelphia 76ers NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 23 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 23 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Nisan Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu kimdir, mesleği ne? 4. eleme adayı kim oldu? Survivor haftanın eleme adayları ki potada kimler var 23 Nisan Salı? Kalkınma Yolu Projesi nedir, nereden geçiyor? Sivasspor'un penaltısı doğru mu? Hakem yorumları ne diyor? (Sivasspor - Fenerbahçe) Derin Futbol ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?????? 23 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 23 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi!
500

Yorumlar (4)

Bozkurt:

Evet evet kesin öyledir biz hiç anlamadık

20
42
yanıtYanıtla
Doğrucu:

Diğer sanatçıların konserleri neden iptal edildi… ya bırakın bu yalan dolanları böyle bölücülükle ancak kendi kendinizi bölersiniz

13
14
yanıtYanıtla
mahalle sakini:

Sanatçılık kılıfı altında teröristlik yapanlar ve her alandaki destekçileri sokakta serbest olamaz.

10
1
yanıtYanıtla
Ali Teke:

Türkiye Türklerindir !!! Memleketi kaderine terk etmeyeceğiz

4
1
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title