Haberi Paylaş
Kayseri'deki 69 Sanıklı Fetö Davası

Kayseri'deki 69 Sanıklı Fetö Davası

3. Sayfa Haberleri

Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, AK Parti Eski İl Başkanı Ömer Dengiz, KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, KAYSO eski Meclis Başkanı Nurettin Okandan ve Şükrü Boydak’ın kızı Elif Bozdağ’ın aralarında bulunduğu önce 71 sanık için açılan ardından 69 sanığa düşen davanın üçüncü celsesinde...

Kayseri'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, AK Parti Eski İl Başkanı Ömer Dengiz, KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, KAYSO eski Meclis Başkanı Nurettin Okandan ve Şükrü Boydak'ın kızı Elif Bozdağ'ın aralarında bulunduğu önce 71 sanık için açılan ardından 69 sanığa düşen davanın üçüncü celsesinde ikinci gün 27 tanık dinlendi.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde sanıkların yoğunluğu ve güvenlik önlemleri nedeniyle 250 kişilik Şehit C. Savcısı Murat Uzun Konferans Salonu'nda gerçekleşen davaya tutuklu ve tutuksuz bir kısım sanıklar hazır bulundu. Önceki celselerde tahliye olan sanık esnaf S.S. (66) rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybetmiş, avukat S.G.'nin (47) davası AHUDER davasıyla birleştiği için bu davadan tefrik edilmiş ve sanık sayısı 71'den 69'a düşmüştü.

Davanın ikinci günü öğleden sonraki oturumlarda da 27 tanık dinlendi. Tanıkların dinlenilmesinin ardından mahkeme başkanı sanıklar ile ilgili gelen dijital materyaller ile ilgili raporları okudu. Sanık A.Ö.'nün cep telefonunda eagle programı, sanık M.A.'nın telefonunda ise bylock programı çıktığı belirtildi.

Talimatla ifadeleri alınan ve celse arası sanık avukatlarının soruları için yeniden dinlenen gizli tanıkların ifadeleri duruşmada okundu.

Daha sonra tutuksuz sanıklara ve avukatlarına tanık ifadelerine ilişkin beyanları soruldu. Mahkeme heyeti, duruşmaya 23 Kasım saat 09.00'a kadar ara verdi. - KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Mahmut Hiçyılmaz Ömer Dengiz Ak Parti Kayseri 3. Sayfa Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title