Haberi Paylaş
İsveç, bu kez Türk Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakılmasına izin vermedi

İsveç, bu kez Türk Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakılmasına izin vermedi

3. Sayfa Haberleri

Aşırı sağcı siyasetçi Rasmus Paludan'ın İsveç ve Danimarka'da Kur'an-ı Kerim yakma eylemlerinin ardından bir provokasyona daha kalkışılmak istendi, Stockholm'de bir kez daha Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakılmasına yönelik eylem için yapılan başvuruya izin verilmedi.

İsveç'in başkenti Stockholm'de polise, Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakılmasına yönelik provokatif eylem için başvuru yapıldı. Stockholm polisi, söz konusu çirkin eyleme, "ulusal güvenliğe yönelik ciddi tehditlere neden olabileceği" nedeniyle izin vermedi.

"TEHDİT TABLOSU DEĞİŞTİ"

Stockholm Polis Sözcüsü Ola Österling yaptığı açıklamada, İsveç iç güvenlik teşkilatı SAPO ile provokatif eylem konusunda iletişime geçildiğini belirterek, Kur'an-ı Kerim'in yakıldığı son eylemlerin ardından İsveç'e yönelik tehdit tablosunun değiştiğini aktardı.

BÜYÜKELÇİLİK VE CAMİ ÖNÜNDE KUR'AN YAKMIŞTI

Danimarka'daki Stram Kurs (Sıkı Yön Partisi) Partisi'nin lideri aşırı sağcı Rasmus Paludan, İsveç polisinden aldığı iznin ardından 21 Ocak'ta Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakarak, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e yönelik hakaret içerikli karikatürün yer aldığı poster açmıştı. Paludan'ın çirkin eylemine tüm dünya tepki göstermiş, birçok ülkede protestolar düzenlenmişti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Stockholm Türkiye İsveç 3. Sayfa Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Yardım Sever:

Aslında Tüm Dinlere Saygı Duyulması Gerekir..Senin Dinin Benim Dinim Derdine Son Verilmesi Gerekiyor..Allah Yoluna Çıkan Dinlere Ve Kitablarına Saygı Duymak Gerekir..Şeytanizm Oluşmadan Dinin Kitabesine Saygı Duyulması Konusunda Devletler Anlaşmalıdır.Yoksa Bu Konular Çok Kişiyi Derinden Yaralar...

Cevap Yaz02Yayından Kaldır
Nurullah Ak:

Ahhh ulan kafir isveçte olacaktım ki sıkıyorsa önümde yak

Cevap Yaz10Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title