Haberler

Yüzsüzlüğün bu kadarı! Taksici 600 liralık yol için turistlerden 3 bin 500 lira istedi

Son Güncelleme:
Abone Ol

İstanbul'da bir taksi şoförü, turistlerden taksimetreyi açmadan 600 liralık yol için 3 bin 500 lira ücret talep etti. Turistlerin şikayeti üzerine polis ekipleri taksiciye ceza yazıp aracını bağladı.

İstanbul'da bir taksi şoförü Halkalı'dan Bakırköy'e ve ardından Taksim'e götürdüğü turistlerden taksimetreyi açmayarak 3 bin 500 lira ücret talep etti. Bu ücretin çok olduğunu ve taksicinin kendilerini dolandırdığını düşünen turistler, polise şikayette bulundu. Trafik ekipleri taksiciye 4 bin 64 lira ceza yazdı ve aracı bağladı.

İstanbul'da bir taksi şoförü turistlerden 3 bin 500 lira ücret talep etti

TAKSİMETREYİ AÇMAMIŞ

Mısırlı olduğu öğrenilen turistler, Halkalı'da bulunan bir alışveriş merkezinin önünden Bakırköy'e taksi ile gittikten sonra aynı taksi ile Taksim'e geldi. İddiaya göre, yolculukta taksi şoförü taksimetreyi açmadı ve kendilerinden 3 bin 500 lira tutarında bir ücret talep etti. Turistler taksi ücretinin çok yüksek olduğunu belirterek bu ücreti ödemek istemediğini söyleyince taksi şoförüyle tartışma yaşadı. Vatandaşların araya girmesi ve durumu polis ekiplerine bildirmesi üzerine olay yerine gelen ekipler, taksicinin taksimetre açmadığını görünce yolun kaç para olması gerektiğini hesapladı.

İstanbul'da bir taksi şoförü turistlerden 3 bin 500 lira ücret talep etti

600 TL TUTUYORMUŞ

Yolun ücretini hesaplayan polis ekipleri 3 bin 500 lira değil 600 lira tutması gerektiğini söyledi. Mısırlı turistler taksiciden şikayetçi olmadı ve taksiciye 900 lira taksi ücreti ödedi. Turistlere çevirmen yardımıyla durumu anlatan polis ekipleri, taksiciye 4 bin 64 lira ceza yazıp aracını bağladılar.

İstanbul'da bir taksi şoförü turistlerden 3 bin 500 lira ücret talep etti

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

İstanbul Halkalı 3. Sayfa Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title