Haberi Paylaş

Evlat nöbetindeki aile Garo Paylan'ın çocuklarıyla çektiği fotoğrafı ortaya çıkardı

3. Sayfa Haberleri

Evlat nöbetindeki aile Garo Paylan'ın çocuklarıyla çektiği fotoğrafı ortaya çıkardı -Süleyman Çetinkaya'nın ablası Zekiye Bozdağ'dan HDP'li Garo Paylan'a tepki: -"Kardeşimi hediye paketi gibi süsleyip onu kandırarak dağa göndermişler" -"HDP bizim çocukları kandırıp dağa gönderiyor, herkes...

Evlat nöbetindeki aile Garo Paylan'ın çocuklarıyla çektiği fotoğrafı ortaya çıkardı

- Süleyman Çetinkaya'nın ablası Zekiye Bozdağ'dan HDP'li Garo Paylan'a tepki:

-"Kardeşimi hediye paketi gibi süsleyip onu kandırarak dağa göndermişler"

-"HDP bizim çocukları kandırıp dağa gönderiyor, herkes artık uyansın görsün bu gerçekleri"

DİYARBAKIR - Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbetinde olan Çetinkaya ailesinden abla Zekiye Bozdağ, kardeşi Süleyman Çetinkaya'nın HDP'li Milletvekil Garo Paylan ile fotoğrafları ortaya çıkarttı. Abla Bozdağ, "Garo Paylan, benim kardeşimi kandırdı. Hediye paketi gibi süsleyip onu kandırarak dağa göndermişler" dedi.

HDP'li Garo Paylan'ın Süleyman Çetinkaya ile fotoğraf çektirdikten 5 ay sonra PKK'ya teslim edildiğine dair fotoğraf ortaya çıktı. 821 gündür HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbeti tutan abla Zekiye Bozdağ, Garo Paylan'a tepki gösterdi. Abla Bozdağ, bu çocuğun görüntüleri niye sizden çıkıyor diye sert tepki gösterdi.

HDP'li milletvekili Garo Paylan kardeşini kandırıp dağa gönderdiğini iddia eden abla Bozdağ, "Benim kardeşim 30 Ağustos 2019'da HDP'liler tarafından kandırılarak dağa gönderildi. Biz, kardeşimden sonra ilk geldiğimiz kapı HDP kapısıdır. HDP'liler gençlik kolları benim kardeşimi kandırıp dağa gönderdiler. Bu kapıya gelip sorduğumuzda, 'tanımıyoruz, bilmiyoruz. Biz bu çocuktan haberimiz yok' dediler. Peki bu çocuğun niye sizden görüntüleri çıkıyor? Milletvekili Garo Paylan, benim kardeşimi dağa gönderdi. Garo Paylan, benim kardeşimi kandırdı. Hediye paketi gibi süsleyip onu kandırarak dağa göndermişler. Ben burada HDP'den kardeşimi istiyorum. 2 buçuk yıldır buradayım, vazgeçmiyorum. Kendisi mecliste kürsülerde oturuyor, seçim yapıyor. Çocuklarımızı dağa mahkum ediyorlar" dedi.

"Burası bir siyasi parti değil, Kandil'in ana merkezidir"

HDP'nin Kandil'in ana merkezi olduğunu ve onun için kardeşini HDP'den istediğini belirten abla Bozdağ, "Burası Kandil'dir. Burası bir siyasi parti değil. Burası Kandil'in ana merkezidir. Bütün çocukları burada kandırıp dağa gönderiyorlar. Bütün bu aileler HDP'den çocuklarını istiyor. Haklı bir şekilde. Biz çocuklarımızı HDP'den istiyoruz. HDP bizim çocukları kandırıp dağa gönderiyorlar. Herkes artık uyansın, görsün bu gerçekleri. Kimse keyfiyle gelip burada oturmuyor. Hiç kimse, kimseye burada zorla oturtmuyor. Herkes çocuklarını istiyor. Bu bir gerçektir. Buradaki bütün insanların çocukları dağdadır. Bu çocuklara dağlara mahkum edenler de HDP'dir. Bütün bu aileler çocuklarını HDP'den istiyor. Ben de kardeşimi HDP'den istiyorum. HDP benim kardeşimi kandırdı, dağa gönderdi. 2 buçuk yıldır ben bu kapıdayım. Vazgeçmiyorum. Kardeşimi istiyorum HDP'den" diye konuştu.

Yapılan açıklamanın ardından aileler 'Kahrolsun HDP' sloganı atarak nöbetlerine kaldıkları yerden devam etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sedat Irmak - 3. Sayfa

Halkların Demokratik Partisi Süleyman Çetinkaya Garo Paylan Diyarbakır 3. Sayfa Güncel Haberler

title