Gazeteci Sedef Kabaş tutuklandı - Haberler
Haberi Paylaş

Gazeteci Sedef Kabaş tutuklandı

İhlas Haber Ajansı - 3. Sayfa
 - Güncelleme:

Gazeteci Sedef Kabaş tutuklandı 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen gazeteci Sedef Kabaş, çıkarıldığı hakimlikçe, 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklandı.

Gazeteci Sedef Kabaş tutuklandı

İSTANBUL - 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen gazeteci Sedef Kabaş, çıkarıldığı hakimlikçe, 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklandı.

Bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik söylediği sözler nedeniyle gazeteci Sedef Kabaş hakkında, 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı. Başsavcılık sonrasında, suçun işlendiği televizyon kanalının Sarıyer'de olmasından dolayı soruşturmayı yetkisizlik kararı ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına göndermişti. Kabaş, hakkındaki soruşturma kapsamında gece saatlerinde gözaltına alınmıştı. İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin tamamlanan Kabaş, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilmişti.

Adliyede savcılığa çıkarılan Kabaş, 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilmişti. Hakimliğe çıkarılan Kabaş, tutuklanarak Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

"Son derece yanlış bir uygulama"

Müvekkilinin tutuklanma kararına ilişkin İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklama yapan avukat Uğur Poyraz, "Sedef Kabaş 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçundan dün gece gözaltına alındı ve bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Sedef Kabaş'ın ne kaçma şüphesi var, ne delilleri karartma şüphesi var, ne de ileride çağrıldığı zaman mahkemeye gelmemesi söz konusu. Umarım en kısa zamanda adalet bu yanlışından döner ve Sedef Kabaş'a da özgürlüğünü iade eder" ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı / İrem Demir - 3. Sayfa

Sedef Kabaş, Cumhuriyet, İstanbul, Hakaret, 3. Sayfa, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title