Evlat nöbetindeki anneden oğluna çağrı: "Oğlum gel, adın gibi zafer yaşat bize ne olursun" - Haberler
Haberi Paylaş

Evlat nöbetindeki anneden oğluna çağrı: "Oğlum gel, adın gibi zafer yaşat bize ne olursun"

İhlas Haber Ajansı - 3. Sayfa
 - Güncelleme:

- Evlat nöbetindeki anneden oğluna çağrı: "Oğlum gel, adın gibi zafer yaşat bize ne olursun" Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi 869. gününde de devam ediyor.

- Evlat nöbetindeki anneden oğluna çağrı: "Oğlum gel, adın gibi zafer yaşat bize ne olursun"

DİYARBAKIR - Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi 869. gününde de devam ediyor. Oğluna teslim olması için çağrıda bulunan anne Sabire Aydın, "Oğlum dön gel ne olursa olsun dön. Adın gibi zafer yaşat bize ne olursun" dedi.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 869. gününde de sürüyor.

2017 yılında Samsun'dan İstanbul'a giden, 3 ay sonra İzmir'e gittiği öğrenilen ve kendisinden haber alınamayan Zafer Aydın'ın annesi Sabire Aydın, Samsun'dan, Diyarbakır'da HDP il binası önünde evlat nöbetini kararlı bir şekilde sürdürüyor.

"Oğlum dön gel"

Oğlunun Samsun'dan İstanbul'a çalışmak için gittiğini ve 3 ay sonra İzmir'e geçtiğini, bir daha kendisinden haber alamadıklarını belirten anne Aydın, "Oğlum üniversite okuyordu ve HDP'liler tarafından zorla dağa götürdüler. Ben oğluma sesleniyorum, oğlum dön gel ne olursa olsun dön. Adın gibi zafer yaşat bize. Bekliyoruz seni ve aile olarak yanındayız" dedi.

İhlas Haber Ajansı / Sedat Irmak - 3. Sayfa

Halkların Demokratik Partisi, Diyarbakır, Terör, PKK, 3. Sayfa, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title