Haberi Paylaş

Yaşlı çiftin araçlarını park ettikleri bina çift ayrıldıktan dakikalar sonra yerle bir oldu

3. Sayfa Haberleri

Gaziantep'te ilk depremde ağır hasar gördüğü için boşaltılan binanın altına aracını park eden yaşlı çift, ikinci sarsıntıyla yerle bir olan binanın enkazından dakikalarla kurtuldu.

Türkiye'de önceki gün yaşanan ve 10 ilde etkili olan 7.8 büyüklüğündeki deprem sonrası tüm illerde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Gaziantep'de 7.8 büyüklüğündeki ilk depremde tamamen yıkılan Emre Ap. A.blok enkazına gelen Mehmet Mehdi Kirişçi ve eşi Rahime Kirişçi 'nin araçlarını park ettikleri boş bine bina, yaşlı çift ayrıldıktan 10 dakika sonra tamamen yerle bir oldu.

Bugün ölümden dakikalarla kurtuldukları enkaza yeniden gelen Kirişçi çifti, yaşadıklarını anlattı. Mehmet Mehdi Kirişçi, ilk depremde çöken 11 katlı Emre apartmanına bakmak için geldiklerini ve araçlarını ilk depremde hasar gördüğü için boş olan bir başka apartmanın altına koyduklarını söyledi.

Eşini araçta bırakıp enkaza bakıp yeniden araca döndüğünü söyleyen kirişçi, "Aracımıza bindikten kısa süre sonra yolda giderken şiddetli bir sarsıntı hissettik. Dönüp baktığımızda az önce altına aracımızı park ettiğimiz binanın yerle bir olduğunu gördük. Biraz geç gelsek ikimiz de hayatta olmayacaktık, Allah korudu" dedi.

Eşiyle birlikte ölümden dönen Rahime Kirişçi'de eşi enkaza bakmaya gittiğinde araç içinde onlar beklediğini belirterek "Binaya baktığımda zaten ortasında yarık vardı yanlara doğru şişmişti. Eşim 10 dakika sonra geldi ve yola çıktık, ardından ikinci depremi hissettik. Baktığımızda aracı altına park ettiğimiz bina yerle bir olmuştu" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Cafer Eser - 3. Sayfa

Gaziantep Türkiye Tragger 3. Sayfa Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title